Tekst pochodzi z portalu http://www.sprawnik.pl/artykuly,10224,27923,jak-ciekawie-spedzic-halloween 
 

Jak ciekawie spędzić Halloween?

Halloween – tradycja, która przybyła do nas zza oceanu, ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Jedno jest pewne – bawią się nie tylko dzieci. Można powiedzieć, że studencką tradycją stały już halloweenowe domówki.

Obowiązkowe menu – zupa dyniowa

 

Nikogo chyba nie zdziwi, że kluczem udanej imprezy jest … odpowiednio dobrane menu. A skoro organizujemy Halooween, to na stole nie może zabraknąć zupy dyniowej. Jeżeli spodziewacie się kulinarnego przepisu, to musimy Was zawieść. Niestety, mimo szczerych chęci nie udało się nam w redakcji przygotować niczego, co byłoby zjadliwe. Dlatego realizację pomysłu pozostawiamy Wam. Pamiętajcie, że wspólne gotowanie zupy dyniowej może się stać elementem halloweenowej zabawy. Co kilka głów (i smaków) to nie jedna :)

 

Mroczne słodkości

 

Cóż to byłaby za zabawa, gdyby zabrakło słodyczy? Dlatego w ten dzień stawiamy na upiorne słodkości. Doskonale sprawdzą się żelkowe dżdżownice, „krwawiące” hot-dogi czy zapiekane ciasteczka w kształcie dłoni Frankensteina.

 

Dekoracje, to (nie) tylko dynie

 

Utarło się, że dynie świetnie sprawdzają się jako lampiony. Po wydrążeniu środka, możemy stworzyć jakikolwiek lampion chcemy. Dynia może się śmiać, albo patrzeć na nas złowrogo. W każdym razie na pewno dostarczy nam ogromnej frajdy. Ale na dyniach świat się nie kończy. Możemy wykorzystać także inne motywy. Sztuczne duchy, nietoperze czy pająki wcale nie muszą nas przerażać, lecz mogą stanowić doskonałą ozdobę imprezy. W końcu kto powiedział, że impreza z okazji Halloween ma być straszna? A duszek Casper na pewno niejednemu przywoła miłe wspomnienie z dzieciństwa.     

 

 

Jak zabawa, to kostiumy

 

Cóż to byłaby za impreza, gdybyśmy się nie przebrali?! Pomysłów jest wiele. Niektórym wystarczy jedynie drobny element stroju nawiązujący do halloweenowej tradycji, inni wybierają upiorny „total look”.   W ten wyjątkowy wieczór możemy być duchami, wampirami czy wiedźmami. Możemy postawić też na bardziej zabawny outfit,  i na tę jedną noc stać się np. bohaterami filmu Hotel Transylwania. 


Horror to podstawa?

 

Najważniejszym elementem tradycji z okazji święta Halloween stało się wspólne oglądanie filmów grozy. Specjalne halloweenowe seanse przygotowały też multipleksy, proponując widzom o mocnych nerwach maraton horrorów. Jednak dla tych, którzy zdecydowanie nie przepadają za takim kinem istnieje alternatywa – filmy grozy w wydaniu komediowym. Parodie znanych horrorów na pewno rozbawią nie jednego.        
  
 Tekst pochodzi z portalu http://www.sprawnik.pl/artykuly,10224,27923,jak-ciekawie-spedzic-halloween