Tekst pochodzi z portalu http://www.sprawnik.pl/artykuly,10244,20950,dochodzenia-swoich-roszczen-po-wypadku 
 

Dochodzenia swoich roszczeń po wypadku

Fakt spowodowania wypadku lub stłuczki dla obu stron okazuje się być przykrym zdarzeniem, jednak bez względu na okoliczności, które miały miejsce warto o pomoc w kwestii odszkodowania zwrócić się do adwokata. Zanim zwrócimy się do specjalisty w tej dziedzinie powinniśmy wiedzieć jakie czynności podjąć zaraz po wyżej wymienionym zdarzeniu.

Każdego dnia mamy nowe newsy, co do zdarzeń drogowych w całym kraju, a o wielu nikt nie ma pojęcia, ponieważ ludzie starają się załatwić sprawy we własnym zakresie. Niejednokrotnie jednak brak wiedzy na temat dochodzenia swoich roszczeń skłania nas, aby sprawą zajęła się np. kancelaria toruń, która profesjonalnie zajmie się interesami swego klienta.

 

Nikt nie jest w stanie odzyskać stosownego odszkodowania jeśli brakuje faktycznej dokumentacji na ten temat. Z tego powodu zarówno sprawca jak i poszkodowany powinni spisać niezbędne oświadczenie, które będzie zawierać szczegółowe informacje, czyli datę, godzinę, oraz miejsce wypadku, dane sprawcy wypadku wraz z numerem telefonu, jak również pełny opis zdarzenia. Wyjątkiem od powyższej reguły jest wymiana numerów polis, ale to tylko wtedy, gdy na miejsce wezwana jest policja. Niemniej, jeżeli poszkodowany na wskutek wypadku musiał korzystać z leczenia powinien udokumentować ten fakt rachunkami za recepty itp.


Pamiętajmy jednak, że odzyskiwanie odszkodowania z tytułu wypadku drogowego nie jest łatwym procesem. Posiadając wcześniej sporządzoną dokumentację powinniśmy wystąpić o pomoc do adwokata, który na podstawie owych dokumentów profesjonalnie będzie negocjował zwrot odszkodowania od zakładu ubezpieczeniowego lub samego sprawcy wypadku. Aby sprawiedliwości stało się za dość adwokat wystąpi także o zwrot kosztów, jakie ponieśliśmy podczas wypadku, jak również w późniejszym czasie, ale które ściśle były związane z zaistniałą sytuacją np. leczenie, rehabilitacja itp.


Generalnie celem adwokata jest przywrócenie pokrzywdzonego do stanu wcześniejszego. Bywa, że jeśli zakład ubezpieczeń zaniża kwotę odszkodowania sprawa znajduje swoje miejsce w sądzie, który ma za zadanie ustalić wysokość odszkodowania. Oczywiście na jego wysokość składa się wiele czynników związanych zarówno z autem jak też uszczerbkiem na zdrowiu.
  
 Tekst pochodzi z portalu http://www.sprawnik.pl/artykuly,10244,20950,dochodzenia-swoich-roszczen-po-wypadku