Tekst pochodzi z portalu http://www.sprawnik.pl/artykuly,10258,19419,studenci-dorabiaja-najczesciej-udzielajac-korepetycji 
 

Studenci dorabiają najczęściej udzielając korepetycji

Najczęstszym sposobem w jaki zarabiają studenci podczas nauki na wyższych uczelniach jest udzielanie korepetycji. Śledząc oferty w sieci można zaobserwować, że przeważnie uczą młodszych z języków obcych lub matematyki. Wraz z rozpoczęciem roku akademickiego coraz częściej szukamy korepetytorów, najlepiej w okolicy. W stosunku do ubiegłego roku, tego miesiąca wyszukiwarka lokalna panoramafirm.pl zanotowała prawie 100% wzrost zapytań o tę branżę.

Korepetycje to szybka i łatwa forma zarobku pozwalająca niejednokrotnie dorobić do stypendium lub utrzymać się podczas studiów. Z uwagi na napięty grafik młodych żaków są najbardziej elastyczną formą uzyskania pieniędzy. Ceny za lekcję wahają się pomiędzy 25-50 złotych za 1h zajęć. Im wyższe wykształcenie korepetytora, tym wyższa cena. Dla udzielających dodatkowych lekcji to nadal nieopodatkowana forma zarobku.

„Znalezienie dobrego korepetytora, dodatkowo w naszej okolicy, jest niejednokrotnie dużym wyzwaniem. Z pomocą przychodzi Internet, a szczególnie narzędzia, takie jak wyszukiwarka lokalna panoramafirm.pl. Na podstawie wyników widzimy, że zainteresowanie dodatkowymi zajęciami lekcyjnymi wzrasta wraz z powrotem studentów na studia. W tym roku, na początku października odnotowaliśmy rekordową liczbę zapytań dla hasła korepetycje w wyszukiwarce lokalnej panoramafirm.pl, prawie 100% w porównaniu do ubiegłego roku. To sygnał, że szukamy różnych informacji w Internecie korzystając z narzędzi do lokalnego wyszukiwania, które pozwalają znaleźć np. korepetytora w pobliżu naszego miejsca zamieszkania” – wyjaśnia Adrian Hinc, Kierownik Produktu Internetowego w Eniro Polska.

 

Popularne „korki” stały się stałym elementem w edukacji jest to m.in. spowodowane większymi wymaganiami wobec siebie oraz coraz większą presją ze strony otoczenia i konieczności uczestniczenia w tzw. „wyścigu szczurów”.

 

Jak pokazuje wyszukiwarka panoramafirm.pl w poszukiwaniu korepetytora pierwsze kroki kierujemy do Internetu, w tym do wyszukiwarek lub dedykowanych stron, gdzie szybko znajdziemy informacje. 
 Tekst pochodzi z portalu http://www.sprawnik.pl/artykuly,10258,19419,studenci-dorabiaja-najczesciej-udzielajac-korepetycji