Tekst pochodzi z portalu http://www.sprawnik.pl/aktualnosci,10222,14113,bez-stresu-zdaj-egzamin-wstepny-na-aplikacje 
 

Bez stresu zdaj egzamin wstępny na aplikację

Jak się uczyć, żeby zdać?

 

Studenci mają bardzo różne sposoby przygotowywania się do egzaminu na aplikację – mówi Stefan Jaworski, adwokat, autor wielu książek z zakresu prawa, z kilkunastoletnim doświadczeniem w pracy ze studentami i aplikantami. Większość uczy się na własną rękę z testów, również z testów dostępnych online. Coraz więcej osób bierze też udział w kursach i szybkich powtórkach, które mają na celu usystematyzowanie wiedzy. Część studentów, którzy przychodzą na taki kurs, robi to dużo za późno i już nie mają szans nadgonić braków. Dlatego warto uczyć się już teraz, kiedy są jeszcze ponad 2 miesiące do egzaminów. Prymusom wystarczy szybka powtórka i poradzą sobie z materiałem w miesiąc, a studenci czwórkowi czy trójkowi lepiej, aby zaczęli uczyć się wcześniej – dodaje wykładowca.

 

Większość kandydatów stawia tradycyjnie na testy i repetytoria – twierdzi Mariusz Stepaniuk autor najczęściej kupowanych zbiorów testów na aplikację – pytania, odpowiedzi, tabele. Trzeba jednak uważać, żeby nie uczyć się tylko i wyłącznie na pamięć. Aplikacja to coś więcej niż „papierek”, to filozofia praktykowania prawa na najwyższym poziomie, dlatego warto uczyć się tak, aby wiadomości nie wyparowały z głowy po opuszczeniu sali egzaminacyjnej. Warto dać sobie przynajmniej 2-3 miesiące na opanowanie materiału – dodaje.

 

Przygotowując się do egzaminu na aplikację, trzeba pamiętać o nowelizacji dotyczącej sprzedaży konsumenckiej. Nie należy zapominać o pozostałych ważnych zmianach, które miały miejsce w 2015r. Zmiany wprowadzono m.in.: w Kodeksie Postępowania Karnego, Ustawie o Aktach Stanu Cywilnego i Ustawie O Ochronie Konkurencji i Konsumentów.

 

Oprócz nowelizacji, warto zwrócić szczególną uwagę na wszystkie mniejsze ustawy zawarte w wykazie publikowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Biorąc pod uwagę statystyki z poprzednich lat warto przejrzeć takie ustawy jak: zwalczenie nieuczciwej konkurencji, ochrona praw lokatorów czy nabywanie nieruchomości przez cudzoziemców.

 

W roku 2014 aż 128 na 150 pytań egzaminacyjnych pokryło się z testami proponowanymi przez Wydawnictwo. Wśród pytań na egzaminie dominują te z prawa cywilnego (33%), prawa karnego (23%) i administracyjnego (7%). Pytania przygotowywane są na podstawie wykazu publikowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości oraz wieloletniego doświadczenia Wydawnictwa w szkoleniu przyszłych prawników. Coroczna analiza pytań z lat poprzednich oraz konsultacja z prelegentami prowadzącymi kursy przygotowujące do egzaminu na aplikacje prawnicze spowodowała powstanie kompleksowej bazy pytań odpowiadających wymogom egzaminacyjnym stawianym przez Ministerstwo.

 

Uwaga konkurs!
Egzamin wstępny na aplikacje 2015: Jak się uczysz? Pokaż to! Masz dobry sposób na naukę? Podziel się nim z innymi – zrób zdjęcie, nagraj filmik lub opisz swój skuteczny sposób nauki. Najbardziej innowacyjne i przydatne pomysły na naukę zostaną nagrodzone – miejsce 1 kursem szybka powtórka, miejsce 2 i 3 voucherami do księgarni internetowej www.ksiegarnia.beck.pl na kwotę 500zł i 250zł.

 

Dostanie się na aplikację to ważny moment w życiu każdego prawnika – odtąd wstępuje do elitarnej grupy zawodowej, z którą wiąże się zarówno prestiż jak i obowiązek godnego wykonywania zawodu. Zanim to się jednak stanie – przed kandydatami trudne zdanie – zdać egzamin wstępny, a w przyszłości końcowy. Jak się dostać na aplikację? Tyle sposobów, ilu kandydatów – zachęcamy do podzielenia się swoim unikalnym sposobem w konkursie Wydawnictwa C.H.Beck – szczegóły »Autor: Wydawnictwo C.H. Beck


 
 Tekst pochodzi z portalu http://www.sprawnik.pl/aktualnosci,10222,14113,bez-stresu-zdaj-egzamin-wstepny-na-aplikacje