Tekst pochodzi z portalu http://www.sprawnik.pl/aktualnosci,10223,14051,studencko-doktorancka-konferencja-naukowa-izolacja-osob-stwarzajacych-zagrozenie-rok-po-wejsciu-w | ||
Studencko-doktorancka konferencja naukowa: Izolacja osób stwarzających zagrożenie - rok po wejściu w życie tzw. ustawy o bestiach
W założeniu konferencja ma mieć charakter interdyscyplinarny, a jej celem jest omówienie teoretycznych i praktycznych problemów wynikających z stosowania tzw. ustawy o bestiach, stąd organizatorzy zachęcają do zgłaszania wystąpień m.in. z takich dziedzin jak prawo karne, prawo konstytucyjne, procedura cywilna, prawo porównawcze, kryminologia, a ponadto psychiatria, psychologia oraz seksuologia sądowa.
Obrady konferencji poprzedzone zostaną tzw. panelem ekspertów, w trakcie którego poznamy opinie i poglądy wybitnych przedstawicieli środowiska akademickiego oraz praktyków.
Zainteresowanych uczestnictwem czynnym zapraszamy do przesyłania abstraktów (maksymalnie 300 słów) wraz z formularzem zgłoszeniowym na adres: knpkugkonferencja@gmail.com. Na zgłoszenia czekamy do 19 kwietnia. Do tego czasu poinformujemy także o możliwości zapewnienia noclegu przez organizatorów. Dla uczestników czynnych przewidujemy opłatę w wysokości 30 zł.
Organizatorzy przewidują wydanie publikacji pokonferencyjnej. Szczegóły, wraz z terminem nadsyłania tekstów, zostaną podane później.
Autor: Koło Naukowe Prawa Karnego 'WOKANDA' | ||
Tekst pochodzi z portalu http://www.sprawnik.pl/aktualnosci,10223,14051,studencko-doktorancka-konferencja-naukowa-izolacja-osob-stwarzajacych-zagrozenie-rok-po-wejsciu-w |