Tekst pochodzi z portalu http://www.sprawnik.pl/aktualnosci,10223,13983,miedzynarodowa-konferencja-naukowa-ataki-sieciowe-2015 
 

Międzynarodowa Konferencja Naukowa Ataki Sieciowe 2015!

Studenckie Koło Naukowe Prawa Nowych Technologii, działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu po raz kolejny organizuje konferencję naukową poświęconą cyberprzestępczości i cyberbezpieczeństwu „Ataki Sieciowe 2015”. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 24-25 marca 2015 roku na Wydziale Prawa i Administracji UMK w Toruniu. Tematem przewodnim wydarzenia będzie IT w aspekcie prawnym i technicznym.

 

 

Od kilku lat, wydarzenie to gromadzi w Toruniu przedstawicieli instytucji rządowych, organizacji pozarządowych, prawników, specjalistów z branży IT, informatyków, ale także przedstawicieli świata nauki oraz studentów z licznych ośrodków akademickich w kraju.

 

W tym roku będą z nami przedstawiciele GIODO, CERT Polska, Joint Force Training Center, Fundacji Bezpieczna Cyberprzesteń, Grupy Allegro, jak również zagraniczni goście. Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Centrum Badań nad Cyberprzestępczością WPiA UMK w Toruniu. Ponadto nasze działania wspiera Kancelaria Henclewski & Wyjatek – Adwokaci. Patronem merytorycznym wydarzenia jest prof. dr hab. Andrzej Adamski – kierownik Katedry Prawa Karnego i Polityki Kryminalnej WPiA UMK w Toruniu. Konferencję swoimi patronatami honorowymi objęli Minister Sprawiedliwości, Minister Spraw Wewnętrznych, Minister Administracji i Cyfryzacji oraz Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

 

 

Wszyscy studenci oraz doktoranci, którzy chcą dołączyć do grona prelegentów proszeni są o przesyłanie abstraktów wystąpień o długości do 300 słów (w j. polskim lub angielskim) na adres nowetechnologie@umk.pl do 1 marca 2015 roku. Tematyka wystąpień powinna dotyczyć najnowszych trendów prawnych i technicznych w dziedzinie bezpieczeństwa IT, a zawłaszcza ataków cybernetycznych w kontekście globalnym i zagadnień darknetu. Szczególnie mile widziane są tematy jeszcze nie opracowane lub przedstawione z nowej perspektywy.

 

Szczegółowe informacje»Autor: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu


 
 Tekst pochodzi z portalu http://www.sprawnik.pl/aktualnosci,10223,13983,miedzynarodowa-konferencja-naukowa-ataki-sieciowe-2015