Tekst pochodzi z portalu http://www.sprawnik.pl/artykuly,10245,13297,znizki-dla-studentow 
 

Zniżki dla studentów

Poszukując dostępnych źródeł oszczędności, studenci nie mogą zapominać o przysługujących im zniżkach. Dotyczą one tak możliwości korzystania z przejazdu pociągami, autobusami, jak i wejść do kina czy teatru. Warunkiem jednak skorzystania z przewidzianych ulg jest posiadanie ważnej legitymacji studenckiej, a nierzadko zaś równoczesne nieukończenie 26. roku życia. Przygotowaliśmy dla Was listę pozycji, w których możecie liczyć na bonifikaty.

1.    Transport – od 1 stycznia 2011 r. na mocy ustawy okołobudżetowej obowiązuje 51 proc. ulga na przejazdy pociągami (ekspresowymi, osobowymi i pospiesznymi). Co ważne zniżka obowiązuje bez względu czy student korzysta z przewozu jednorazowego, czy dysponuje imiennym biletem miesięcznym. Wcześniej przepisy różnicowały wysokość zniżki w zależności od rodzaju biletu. Obniżki cen obowiązują zarówno w pociągach Przewozów Regionalnych, jak i PKP Intercity. Z ulgi będą mogli również skorzystać studenci, którzy dysponują imiennym biletem miesięcznym na autobusy zwykłe i pospieszne publicznego transportu zbiorowego.Prywatni przewoźnicy sami jednak ustalają zasady transportu, w tym m.in. ceny biletów czy zniżki i ulgi. Decydując się na podróż z prywatnym przewoźnikiem warto zapoznać się z ustalonym przezeń cennikiem, aby uniknąć przykrego rozczarowania.2.    Edukacja status studenta upoważnia także do zniżek w kursach językowych. Szczegółowe informacje znajdziemy na stronach internetowych poszczególnych placówek.

3.    Rozrywka i kultura – oferty ulg studenckich proponuje także zdecydowana większość teatrów, kin czy muzeów. Nie zapominajmy również o rabatach w klubach, pubach i dyskotekach.
4.    Sport – za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej można starać się o ulgę na bilard, kręgle, paintball, lodowisko czy pływalnie.Należy jednak pamiętać, że zdecydowana większość placówek ma charakter komercyjny. Z tego powodu o przysługujących studentowi zniżkach możemy dowiedzieć się często jedynie przez strony internetowe czy samym miejscu zainteresowania.
  
 Tekst pochodzi z portalu http://www.sprawnik.pl/artykuly,10245,13297,znizki-dla-studentow