Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Nowy termin egzaminu radcowskiego i adwokackiego
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?

Legitymacje studenckie i doktoranckie pozostaną ważne

5/5 z 1 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Rozprzestrzeniający się wirus SARS-CoV – 2 znacząco zdezorganizował życie społeczne, także studenckie. I nie chodzi tu tylko o zamknięte puby, restauracje czy dyskoteki. Zawieszenie zajęć na polskich uczelniach zrodziło pytanie o ważność legitymacji, które uprawniają studentów i doktorantów do wielu ulg.

Legitymacje studenckie i doktoranckie pozostaną ważne

Zawieszenie zajęć dydaktycznych od 12 do 25 marca

 

Minister zawiesił na obszarze całego kraju działalność dydaktyczną prowadzoną przez uczelnie nadzorowane przez MNiSW. Dotyczy to kształcenia na studiach I stopnia, II stopnia, jednolitych magisterskich, doktoranckich, a także szkół doktorskich oraz zajęć na kursach i szkoleniach organizowanych w ramach uczelni, studiach podyplomowych lub w innych formach. Działania te podjęto w związku ze wzrostem ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV-2 oraz kolejnymi przypadkami zachorowań na COVID-19 w Polsce.

 

Działanie uczelni w okresie zawieszenia zajęć

 

Podkreślono, że ograniczenie działalności dydaktycznej w uczelniach i innych podmiotach nie jest równoznaczne z ich zamknięciem. Rektorzy i osoby kierujące innymi podmiotami prowadzącymi kształcenie doktorantów muszą zapewnić ich bieżące funkcjonowanie. Ograniczenia wprowadzone rozporządzeniem nie wpływają też na procedurę wyboru władz uczelni, która powinna być kontynuowana. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zaznacza także, że na razie nie przewiduje zmian w kalendarzu rekrutacji na studia.


Ważność legitymacji studenckich i doktoranckich

 

Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego zakłada, że elektroniczne legitymacje studenckie, których ważność została potwierdzona w pierwszym semestrze roku akademickiego 2019/2020, zachowują ważność do dnia 31maja 2020r., bez konieczności potwierdzenia ich ważności.

 

Dzięki temu ważność legitymacji studenckich i doktoranckich zostanie, na mocy rozporządzenia, automatycznie wydłużona do 31 maja, bez konieczności osobistego stawiania się w sekretariacie.
 

 

 

Źródło:
Oficjalna strona Ministerstwa Nauki.

 

wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.