Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Ogłoszono o wolnych stanowiskach w sądach powszechnych
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?

Kredyt gotówkowy - kiedy warto z niego skorzystać?

5/5 z 1 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

W obecnych czasach osoby, które potrzebują dodatkowej gotówki mogą skorzystać z wielu różnych rodzajów produktów finansowych, które oferowane są nie tylko przez banki, ale również prywatne firmy pożyczkowe.

Kredyt gotówkowy - kiedy warto z niego skorzystać?

Wciąż jednak istnieją rozwiązania, które cieszą się większym zainteresowaniem od innych. Jednym z nich jest kredyt gotówkowy. Czym się wyróżnia? Dlaczego warto z niego skorzystać i w jakich sytuacjach to zrobić? Przekonajmy się.

 

Czym jest kredyt gotówkowy

 

Kredyt gotówkowy to jeden z produktów finansowych, które skierowane są do osób prywatnych. Zaciągając go otrzymujemy określoną, wnioskowaną sumę pieniędzy, które możemy przeznaczyć na dowolny cel. Kwotę tą, wraz z odsetkami spłacamy w comiesięcznych ratach. Coraz więcej banków daje nam jednak możliwość odroczenia spłaty kredytu lub skorzystania z tzw. wakacji kredytowych. Dzięki temu zobowiązanie to nie musi negatywnie wpływać na nasz domowy budżet.

 

Nie przewidziane i zaplanowane wydatki

 

To co wyróżnia obecnie kredyty gotówkowe to szybka procedura przyznawania kredytu oraz natychmiastowy przelew środków. Dzięki temu skorzystać z kredytu warto nie tylko w przypadku, w którym mamy jasno zaplanowane wydatki takie jak np. remont lub podróż, ale również w nagłych, nieprzewidzianych sytuacjach, które wymagają od nas dodatkowej gotówki. Kredyt gotówkowy możemy bowiem przeznaczyć na dowolny cel, bez konieczności informowania o tym banku.

 

Bezpieczeństwo i jasne warunki

 

Obecnie na rynku działa coraz więcej firm pożyczkowych, które kuszą nas swoimi ofertami. Wciąż jednak skorzystanie z kredytu gotówkowego oferowanego przez bank jest znacznie bardziej bezpieczne i opłacalne. Przede wszystkim banki jasno określają koszty związane z pożyczeniem pieniędzy. Nie znajdziemy tu kruczków prawnych, dodatkowych opłat czy wysokich prowizji. Co więcej, kredyty bankowe są zazwyczaj niżej oprocentowane. Możemy więc zaoszczędzić naprawdę sporo.

 

Gdy chcemy pożyczyć większą sumę pieniędzy

 

W przypadku, w którym potrzebujemy niewielkiej kwoty mamy mnóstwo możliwości - pożyczenie od bliskich, pożyczka pozabankowa czy karta kredytowa może załatwić sprawę. Jeśli jednak przed nami większe wydatki - wówczas lepiej zdecydować się na kredyt gotówkowy. Możemy bowiem pożyczyć nawet do 200 000 złotych co daje nam spore możliwości. Informacje na ten temat znajdziesz na stronie open.pl/kredyt-gotowkowy.

 

Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy?

 

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach znalezienie idealnej oferty kredytu gotówkowego jest czasochłonne. Liczne promocje i zmieniające się warunki oferowane przez banki sprawiają, że musimy porównać wiele ofert, by znaleźć tą, która dopasowana jest do naszych potrzeb i oczekiwań. Dlatego też rozważając zaciągnięcie takiego zobowiązania warto skontaktować się z fachowym doradcą, który przedstawi nam najlepsze oferty oraz pomoże z dopełnieniem wszystkich formalności.

 

 

Podsumowując, z kredytu gotówkowego warto skorzystać w sytuacji, w której zależy nam na czasie, a jednocześnie nie chcemy ryzykować zaciągania pożyczki, które może okazać się kosztowna lub trudna do spłaty. Kredyty gotówkowe są bowiem znacznie tańsze a przy tym zasady ich spłaty są jasne i przejrzyste.

wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.