Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Podsumowanie tegorocznych egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?
Uwaga! Publikacja archiwalna
Oznacza to, że od czasu jej opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność poniższej treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych tekstów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Jeżeli interesuje Cię uaktualnienie poniższego tekstu pod kątem obowiązującego stanu prawnego - kliknij w link (funkcja dostępna tylko dla zarejestrowanych Użytkowników).

Studenci dorabiają najczęściej udzielając korepetycji

4.1/5 z 8 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Najczęstszym sposobem w jaki zarabiają studenci podczas nauki na wyższych uczelniach jest udzielanie korepetycji. Śledząc oferty w sieci można zaobserwować, że przeważnie uczą młodszych z języków obcych lub matematyki. Wraz z rozpoczęciem roku akademickiego coraz częściej szukamy korepetytorów, najlepiej w okolicy. W stosunku do ubiegłego roku, tego miesiąca wyszukiwarka lokalna panoramafirm.pl zanotowała prawie 100% wzrost zapytań o tę branżę.

Studenci dorabiają najczęściej udzielając korepetycji

Korepetycje to szybka i łatwa forma zarobku pozwalająca niejednokrotnie dorobić do stypendium lub utrzymać się podczas studiów. Z uwagi na napięty grafik młodych żaków są najbardziej elastyczną formą uzyskania pieniędzy. Ceny za lekcję wahają się pomiędzy 25-50 złotych za 1h zajęć. Im wyższe wykształcenie korepetytora, tym wyższa cena. Dla udzielających dodatkowych lekcji to nadal nieopodatkowana forma zarobku.

„Znalezienie dobrego korepetytora, dodatkowo w naszej okolicy, jest niejednokrotnie dużym wyzwaniem. Z pomocą przychodzi Internet, a szczególnie narzędzia, takie jak wyszukiwarka lokalna panoramafirm.pl. Na podstawie wyników widzimy, że zainteresowanie dodatkowymi zajęciami lekcyjnymi wzrasta wraz z powrotem studentów na studia. W tym roku, na początku października odnotowaliśmy rekordową liczbę zapytań dla hasła korepetycje w wyszukiwarce lokalnej panoramafirm.pl, prawie 100% w porównaniu do ubiegłego roku. To sygnał, że szukamy różnych informacji w Internecie korzystając z narzędzi do lokalnego wyszukiwania, które pozwalają znaleźć np. korepetytora w pobliżu naszego miejsca zamieszkania” – wyjaśnia Adrian Hinc, Kierownik Produktu Internetowego w Eniro Polska.

 

Popularne „korki” stały się stałym elementem w edukacji jest to m.in. spowodowane większymi wymaganiami wobec siebie oraz coraz większą presją ze strony otoczenia i konieczności uczestniczenia w tzw. „wyścigu szczurów”.

 

Jak pokazuje wyszukiwarka panoramafirm.pl w poszukiwaniu korepetytora pierwsze kroki kierujemy do Internetu, w tym do wyszukiwarek lub dedykowanych stron, gdzie szybko znajdziemy informacje.

Data: 21.10.2013 11:36
Autor/źródło: Eniro Polska
Kategoria: Finanse studenta
Słowa kluczowe: korepetycje, zarobek, finanse studenta, student, udzielanie korepetycji, wykształcenie korepetytora
wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.