Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Podsumowanie tegorocznych egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?

Kredyt studencki: kiedy warto go wziąć?

5/5 z 11 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Życie studenckie jest najmilej wspominanym okresem w życiu. Z drugiej strony, studiowanie - zwłaszcza w trybie dziennym - wiąże się z dość znacznymi kosztami. Niestety, nie każdy młody człowiek jest w stanie samodzielnie utrzymać się na studiach. Niewielu może też liczyć na wsparcie rodziców. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem, by rozpocząć naukę na wyższej uczelni, wydaje się być zaciągnięcie kredytu studenckiego oferowanego na preferencyjnych warunkach przez wybrane banki. Wydaje się, że jest to optymalne rozwiązanie dla każdego studenta. Jednak czy zawsze warto zaciągać taki kredyt?

Kredyt studencki: kiedy warto go wziąć?

Wystarczy wypełnić kilka dokumentów, by móc otrzymywać ustalone miesięczne kwoty przez dany okres. Wypłata pieniędzy następuje zazwyczaj w kilku etapach, a po zakończeniu każdego z nich należy dostarczyć do banku zaświadczenie z uczelni o kontynuowaniu nauki, co jest warunkiem przedłużenia okresu kredytowania. Środki uzyskane w taki sposób mogą być przeznaczone na dowolny cel, niekoniecznie związany ze studiowaniem. Niewątpliwą zaletą jest fakt, iż odsetki są naliczane dopiero po upływie dwóch lat od skończenia nauki. Przez cały wcześniejszy okres kwota odsetek jest regulowana przez państwo. Również w terminie późniejszym można liczyć na niższe oprocentowanie w porównaniu do innych kredytów, a w niektórych przypadkach – na częściowe lub całkowite umorzenie długu.

Czy warto?

Jedynie w przypadku zrezygnowania z nauki lub skreślenia z listy studentów nie obowiązują żadne okresy karencji i spłatę zobowiązania należy rozpocząć od razu. W każdej innej sytuacji kredyt będzie to bardzo dobrym rozwiązaniem. Także osoby, które nie potrzebują dodatkowych środków na kontynuowanie nauki, mogą oszczędzać każdą taką wypłatę pieniężną na oprocentowanych lokatach w dowolnym banku, takim jak Eurobank Opinie osób, które skorzystały z takiej możliwości i przeznaczyły zaoszczędzone w ten sposób pieniądze na rozwinięcie własnego biznesu, można znaleźć na wielu forach internetowych. Mimo że kwota ta nie jest może najwyższa, to jednak można ją uzyskać bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów czy ryzyka. Jest to wygodne rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą nadwerężać swoich rodziców. Jego możliwości docenią także bardziej zdolni studenci, dla których motywacją może być częściowe umorzenie długu w nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce.

 

Żaden kredyt nie jest udzielany na tak preferencyjnych warunkach, gdzie kwota oprocentowania jest niższa niż możliwe zyski na lokacie. Trudno doszukać się również produktu bankowego, w którym istnieje możliwość częściowego umorzenia lub za który nie trzeba płacić nawet przez 7 lat – na pewno nie oferuje tego żaden kredyt hipoteczny Eurobank oraz inne banki oferują swoim klientom okresy karencji, jednak nigdy nie są one tak długie.

 

Na przełomie ostatnich lat można zauważyć wzrost popularności kredytów studenckich. Jest to z pewnością wynik preferencyjnego oprocentowania takiego zobowiązania, które w porównaniu z innymi pożyczkami czy też kredytami konsumpcyjnymi jest zdecydowanie niższe. Ten, jak również pozostałe zalety tego produktu z pewnością będą przydatne dla wszystkich młodych osób, które chcą ułatwić sobie start w dorosłość. Kredyt ten docenią zwłaszcza osoby o nieco gorszej sytuacji materialnej, gdyż uzyskane w ten sposób środki pieniężne mogą być jedyną szansą na zdobycie wyższego wykształcenia. Z całą pewnością produkt jest wart bardziej dokładnej analizy ze strony każdego studenta spełniającego warunki jego otrzymania, nawet wtedy, gdy środki te nie są niezbędne do finansowania jego bieżących potrzeb.

Data: 23.07.2013 06:00
Autor/źródło: Autor zewnętrzny
Kategoria: Finanse studenta
Słowa kluczowe: eurobank opinie, kredyt hipoteczny Eurobank, kredyt studencki, kredyt
wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.