Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Reforma prawa procesowego:Sędziowie pokoju nie będą prawnikami
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?

Ministerstwo Sprawiedliwości potwierdziło dodatkowy termin prawniczych egzaminów zawodowych

5/5 z 1 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Tegoroczne egzaminy zawodowe – radcowski i adwokacki – odbędą się w dniach 23–26 czerwca 2020 r. Ministerstwo Sprawiedliwości potwierdziło tym samym proponowany wcześniej termin. Pierwotnie młodzi adepci zawodu mieli zasiąść w salach egzaminacyjnych pod koniec marca, jednak ogłoszenie stanu pandemii wymusiło przesunięcie tegorocznych egzaminów.

Ministerstwo Sprawiedliwości potwierdziło dodatkowy termin prawniczych egzaminów zawodowych

Wyznaczenie dodatkowego terminu egzaminów adwokackiego i radcowskiego

 

Wyznaczenie dodatkowego terminu egzaminów nastąpiło po uzyskaniu przez Ministra Sprawiedliwości rekomendacji Głównego Inspektora Sanitarnego oraz wejściu w życie rozporządzenia Rady Ministrów z 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Na ich podstawie spod obowiązujących zakazów i ograniczeń wyłączono m.in. organizację i przeprowadzanie egzaminów adwokackiego i radcowskiego.

 

Dodatkowy bezpłatny urlop dla osób przystępujących do egzaminu adwokackiego i radcowskiego

 

Po odwołaniu egzaminów w marcu br. wprowadzone zostały przepisy korzystne dla osób, które przystąpią do dodatkowych egzaminów. Przyznano im prawo do dodatkowego 7–dniowego bezpłatnego urlopu , a także prawo do urlopu płatnego, w części niewykorzystanej w marcu z powodu odwołania egzaminu.

 

Egzaminy prawnicze pod nadzorem służb sanitarnych

 

Dziekani okręgowych rad adwokackich i okręgowych izb radców prawnych, przy których mają swe siedziby komisje egzaminacyjne, poinformowali o zapewnieniu sal spełniających wymogi prawidłowego przeprowadzenia egzaminów, w tym zachowania odpowiednich warunków, zgodnych z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. Dotyczy to zwłaszcza powierzchni sal, uzależnionej od liczby zdających, przy zachowaniu co najmniej dwóch metrów odstępu między uczestnikami egzaminu, a także zapewnienia odpowiednich środków bezpieczeństwa.
 

 

 

Źródło:
Oficjalna strona Ministerstwa Sprawiedliwości.
 

wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2021 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.