Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Reforma prawa procesowego:Sędziowie pokoju nie będą prawnikami
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?

Nowy termin egzaminu radcowskiego i adwokackiego

5/5 z 1 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Termin egzaminów adwokackiego i radcowskiego, wyznaczony pierwotnie na 24-27 marca 2020 r., przypadł na początek epidemii koronawirusa w Polsce. W związku z koniecznością stopniowego przywracania tzw. normalności, podjęto także plany dotyczące przeprowadzenia egzaminów zawodowych.

Nowy termin egzaminu radcowskiego i adwokackiego

Nowy termin egzaminu radcowskiego i adwokackiego 2020

 

W Ministerstwie Sprawiedliwości trwają prace dotyczące wyznaczenia dodatkowego terminu przeprowadzenia egzaminów adwokackiego i radcowskiego. O ile pozwoli na to sytuacja epidemiczna w kraju, planowane są one w dniach 23-26 czerwca 2020 roku.
Proponowany termin zależy także od dostępności sal, spełniających wymogi prawidłowego przeprowadzenia egzaminów, w tym zachowania odpowiednich warunków sanitarnych, zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektowa Sanitarnego, które Ministerstwo Sprawiedliwości otrzymało 8 maja br.

 

Prawnicze egzaminy zawodowe w dobie pandemii

 

Jak czytamy na stronach MS, termin egzaminów adwokackiego i radcowskiego, wyznaczony pierwotnie na 24-27 marca 2020 r., przypadł na początek epidemii koronawirusa w Polsce. W trosce o bezpieczeństwo publiczne i zdrowie ponad 3600 zdających egzaminy, członków komisji, osób wsparcia administracyjnego i technicznego oraz ich rodzin Minister Sprawiedliwości zarządził przesunięcie terminu tych egzaminów. Decyzję tę poprzedziło uzyskanie rekomendacji Głównego Inspektora Sanitarnego.

 

Zgodnie z art. 78 ust. 9 ustawy z 26 maja 1982 r. – Prawo o adwokaturze i art.361 ust. 10 ustawy z 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych, w przypadku przeszkody uniemożliwiającej przeprowadzenie egzaminu przez komisję w podanym terminie, Minister Sprawiedliwości po zasięgnięciu opinii odpowiednio Naczelnej Rady Adwokackiej i Krajowej Rady Radców Prawnych wyznacza dodatkowy termin egzaminu.
 

 

 

 


Źródło:
Oficjalna strona Ministerstwa Sprawiedliwości.

 

wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2021 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.