Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Przesunięto termin prawniczych egzaminów zawodowych i egzaminu uzupełniającego na aplikację sędziowską
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?

Egzamin adwokacki i radcowski 2018 w statystykach

4.5/5 z 2 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Egzaminy zawodowe za nami, a przyszłym radcom prawnym i adwokatom pozostaje jedynie czekać na wyniki. Czas zatem na podsumowanie, choć dość nietypowe. A oto tegoroczne egzaminy zawodowe w statystykach.

Egzamin adwokacki i radcowski 2018 w statystykach

Ile komisji przeprowadzało tegoroczny egzamin?


Tegoroczne egzaminy prawnicze (adwokacki, radcowski) przeprowadzało  75 komisji egzaminacyjnych powołanych przez Ministra Sprawiedliwości.

 

Egzamin adwokacki odbył się przed 35 komisjami egzaminacyjnymi w 13 miastach - Białymstoku, Gdańsku, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu.

 

Egzamin radcowski przeprowadziło 40 komisji egzaminacyjnych w 19 miastach - Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Kielcach, Koszalinie, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Toruniu, Wałbrzychu, Warszawie, Wrocławiu i Zielonej Górze.


Ile trwały tegoroczne egzaminy?

 

Każdego dnia  egzaminy rozpoczynały się o godz. 10.00 i trwały po 6 godzin (od pierwszego do trzeciego dnia egzaminu) lub 8 godzin (w czwartym dniu egzaminu).

 

Jaka była frekwencja na tegorocznym egzaminie zawodowym?

 

Frekwencja na egzaminach była bardzo wysoka. Według danych otrzymanych z poszczególnych komisji, do egzaminu adwokackiego przystąpiło 2181 zdających, co stanowi 98,3 proc. spośród 2219 osób dopuszczonych do egzaminu. Z kolei do egzaminu radcowskiego przystąpiło 2710 zdających, czyli  98,4 proc. spośród 2755 osób, które zostały dopuszczone do egzaminu.

 

 

Osoby niepełnosprawne i matki karmiące na tegorocznym egzaminie zawodowym

 

Do egzaminów przystąpiło 25 zdających będących osobami niepełnosprawnymi. Czas każdej części egzaminu wydłużono dla nich o połowę - do 9 i 12 godzin. Natomiast 68 zdających kobiet – matek karmiących dziecko, skorzystało z uprawnienia do dwóch półgodzinnych przerw w czasie każdego dnia egzaminu.

 

Kiedy wyniki?

 

Wyniki egzaminów mają zostać ogłoszone do pierwszej dekady maja 2018 r.

 

Źródło:
Oficjalna strona Ministerstwa Sprawiedliwości.
 

Data: 29.03.2018 16:47
Autor/źródło: Zespół portalu sPrawnik.pl
Kategoria: Prawo, Aplikacje, Gorące tematy, Studia, Zawody prawnicze
Słowa kluczowe: egzaminy prawnicze 2018, egzamin adwokacki 2018, egzamin radcowski 2018, aplikacja radcowska, aplikacja adwokacka, egzamin zawodowy 2018
wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.