Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Najbardziej pożądane zawody na rynku pracy w 2021 roku
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?

Płatne staże w Ministerstwie czekają na Podatkowych liderów

5/5 z 1 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

24 listopada rusza kolejna odsłona konkursu „Podatkowi liderzy". Na zwycięzców czeka czeka 12 płatnych staży w Ministerstwie Finansów.

Płatne staże w Ministerstwie czekają na Podatkowych liderów

Walka z szarą strefą

 

„Walka z szarą strefą" to temat pracy konkursowej w szóstej edycji konkursu „Podatkowi liderzy". Udział w konkursie mogą wziąć studenci i absolwenci, a polega on na przedstawieniu swoich propozycji sposobów na wyprowadzenie polskich firm z szarej strefy.

 

Czym jest szara strefa?


Szara strefa to działalność nieoficjalna, półlegalna, działalność w strefie cienia. Niezakazana przez prawo ale pozostająca, w całości lub w części, poza wzrokiem fiskusa. Jak podaje Ministerstwo Finansów, szara strefa w Polsce to według najnowszych badań wciąż ponad 14 proc. PKB, czyli nieco ponad 280 mld zł. Wysokość danin publicznych i kosztów pracy, trudność realizacji obowiązków rejestracyjnych i ogólna sytuacja na rynku to tylko niektóre z jej przyczyn.

 

Zadanie konkursowe dla „Podatkowych liderów”

 

Uczestnicy konkursu mają za zadanie przedstawić swoją propozycję ograniczenia szarej strefy w Polsce. W przygotowaniu pracy pomocne mogą być odpowiedzi na następujące pytania. Jakie są jej akceptowalne granice i w jaki sposób wpłynąć na jej zmniejszenie? Jak zdiagnozować i ograniczać przyczyny jej występowania? Jak radzą sobie z szarą strefą inne kraje? Laureaci otrzymają zaproszenie do odbycia stażu w Ministerstwie Finansów i – jak podaje MF - wezmą udział w tworzeniu rozwiązań, które będą służyć poprawie sytuacji polskich przedsiębiorców.

 

Zasady uczestnictwa w konkursie

 

Pracę konkursową pt. „Walka z szarą strefą – zagrożenia i środki zaradcze" wyślij do 24 listopada 2019 r. na adres  praktyki@mf.gov.pl. Praca nie może przekroczyć dwóch stron formatu A4, napisanych czcionką 12.

 

 

 

Do pracy należy dołączyć CV, wypełnioną kartę zgłoszenia udziału w konkursie oraz kopię dokumentu potwierdzającego status studenta/absolwenta na kierunku prawniczym lub ekonomicznym (np. ważnej legitymacji studenckiej lub dyplomu ukończenia studiów).

 

Harmonogram konkursu „Podatkowi liderzy”

 

Harmonogram konkursu jest następujący:

  • do 29.11.2019 r. – informacja o terminie rozmów z autorami wybranych prac konkursowych,
  • 2-6.12.2019 r. – rozmowy kwalifikacyjne,
  • do 20.12.2019 r. – publikacja wyników na stronie internetowej gov.pl/finanse.

 

Laureaci konkursu Podatkowi Liderzy

 

Laureaci konkursu otrzymują:

  • płatny staż w Ministerstwie Finansów,
  • udział w pracach grupy roboczej, zajmującej się tworzeniem innowacyjnych rozwiązań podatkowych i uszczelnieniem prawa podatkowego.
     

Źródło:
Oficjalna strona Ministerstwa Finansów.

 

wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2021 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.