Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Ogłoszono o wolnych stanowiskach w sądach powszechnych
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?

Porównanie ubezpieczeń OC i AC - sposób na tanie ubezpieczenie samochodu

0/5 z 0 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Jest kilka sposobów na obniżenie składki ubezpieczenia samochodowego. Poza tak oczywistymi, jak długoletnia bezszkodowa jazda, która przyniesie Ci atrakcyjne zniżki, czy zakup samochodu o mniejszym silniku, jest nim także dokładne porównanie ofert dostępnych na rynku. Zamiast jednak rozmawiać z przedstawicielami każdego TU, wystarczy dostęp do Internetu i chwila wolnego czasu.

Porównanie ubezpieczeń OC i AC - sposób na tanie ubezpieczenie samochodu

Obecnie ludzie żyją w zawrotnym tempie i nie mają na nic czasu. Dlatego w sieci pojawiło się kilka platform z internetowymi kalkulatorami, które umożliwiają szybkie i łatwe porównanie ubezpieczeń OC i AC bez konieczności wychodzenia z domu. Wypełnienie formularza pozwoli na przygotowanie dla Ciebie wykazu tych ubezpieczeń, które odpowiadają Twoim oczekiwaniom i możliwościom finansowym. W formularzach podajesz swoje dane osobowe i informacje dotyczące pojazdu oraz historii jazdy.

 

Porównanie ubezpieczeń OC

 

Porównywarka internetowa przyda Ci się szczególnie wtedy, gdy musisz szybko zakupić nowe ubezpieczenie, ale jednocześnie nie chcesz podejmować tej decyzji pochopnie i decydować się na ofertę pierwszą z brzegu. Mogłoby się wydawać, że ubezpieczenia OC nie różnią się zbytnio od siebie, bo zakres jest regulowany ustawą. Tymczasem po pierwsze – trzeba porównywać ceny, aby nie przepłacać. Po drugie – firmy ubezpieczeniowe oferują korzystne pakiety ubezpieczeń z OC.

 

Porównanie ceny ubezpieczenia OC

 

Pierwsze, co przyciągnie Twoją uwagę i co z pewnością jest dla ciebie istotne, to cena ubezpieczenia. Jest ona zależna od wielu czynników, którymi kierują się poszczególne firmy ubezpieczeniowe. Ale każde z TU ma także swoje własne promocje i rabaty, dzięki którym wysokość składki ubezpieczenia o identycznej ochronie może być różna u kilku ubezpieczycieli.

 

W jednym towarzystwie ubezpieczeniowym otrzymasz wysoką składkę tylko dlatego, że jesteś początkującym kierowcą i nie posiadasz jeszcze doświadczenia ani historii bezszkodowej jazdy. Może się jednak okazać, że w innej agencji koszt polisy OC dla młodego kierowcy będzie nieco niższy ze względu np. na zakup ubezpieczenia przez Internet.

 

Oczywiście nie bez znaczenia jest zakres ubezpieczenia. Za samo OC możesz z pewnością zapłacić mniej niż za pakiet składający się z OC i innych ubezpieczeń – jak chociażby autocasco czy assistance. Porównanie ubezpieczeń OC pozwoli Ci znaleźć ubezpieczycieli, którzy z obowiązkowym OC oferują bezpłatne miniassistance lub minicasco.

 

Jakie jeszcze inne dodatki do OC możesz znaleźć dzięki porównywarce? Zabezpieczenie na wypadek zagubienia kluczyków od pojazdu, stłuczenia szyby, przebicia opon, BLS czy ochrona NNW to tylko niektóre z oferowanych form ubezpieczeń. Jeśli skrupulatnie wypełnisz formularz i określisz swoje potrzeby, otrzymasz oferty skrojone na twoją miarę.

Porównanie ubezpieczeń AC

 

Podczas korzystania z auta, zwłaszcza gdy jest ono intensywnie eksploatowane, może przydać Ci się Autocasco. Porównania ubezpieczeń AC również możesz dokonać w internetowym kalkulatorze ubezpieczeń.

 

W przypadku porównania ubezpieczeń AC ubezpieczyciele mogą zaoferować Ci kilka wariantów polisy, np. Standard i Komfort, jak ma to miejsce chociażby w TU Warta. Taki podział służy określeniu zakresu ubezpieczenia i podziałowi na podstawowy i rozszerzony.

 

W podstawowym wariancie autocasco ubezpieczyciel zapewni Ci ochronę na wypadek uszkodzenia, częściowej lub całkowitej kradzieży i całkowitej szkody. Opcja rozszerzona jest z kolei uzupełniona także o ochronę motorowerów, czego w pakiecie podstawowym nie ma, oraz o ubezpieczenie bagażu znajdującego się w pojeździe podczas zaistnienia szkody.

 

Zróżnicowanie wariantów ubezpieczenia AC to także nieco odmienne warunki wyłączenia odpowiedzialności, a także nieco inne sumy ubezpieczenia i oczywiście składki. Im większa ochrona, tym koszty związane z ubezpieczeniem pojazdu będą wyższe. Porównanie ubezpieczeń OC i AC pozwoli znaleźć zadowalający Cię pakiet w cenie adekwatnej do wybranego przez Ciebie zakresu, ale takiej, aby uniknąć przepłacenia.

Data: 09.01.2019 20:00
Autor/źródło: Autor zewnętrzny
Kategoria: Prawo, Aplikacje, Gorące tematy, Studia, Finanse studenta
Słowa kluczowe: OC, AC, tanie ubezpieczenie OC, assistance
wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.