Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Reforma prawa procesowego:Sędziowie pokoju nie będą prawnikami
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?

Sześć polskich uczelni w rankingu QS

4.5/5 z 6 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Próżno szukać polskich uczelni w pierwszych trzech setkach najlepszych uczelni świata w zestawieniu QS World University Ranking. Znalazło się w nim sześć polskich szkół wyższych, najlepsza z nich - Uniwersytet Warszawski - zajmuje dopiero 344. miejsce.

Sześć polskich uczelni w rankingu QS

QS World University Ranking przygotowuje brytyjska firma Quacquarelli Symmonds, która wydaje publikacje poświęcone edukacji i studiowaniu za granicą.

 

W zestawieniu uwzględniono ok. 900 uczelni z 82 krajów. Najwięcej wymieniono szkół wyższych z USA (154), Wielkiej Brytanii (71), Niemiec (43) i Francji (41).

 

Pierwsze miejsce w tegorocznym rankingu zajął amerykański Massachusetts Institute of Technology w Stanach Zjednoczonych. Uczelnia w rankingu przoduje już od kilku lat. Na drugim miejscu wylądował amerykański Harvard, natomiast brytyjski Cambridge został uznany za najlepszy europejski uniwersytet, plasując się w rankingu QS na trzeciej pozycji.

 

W zestawieniu znalazło się sześć polskich uczelni: Uniwersytet Warszawski (na 344. miejscu), Uniwersytet Jagielloński (w grupie rankingowej 411-420), Politechnika Warszawska (w grupie 651-700) oraz Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu i Uniwersytet Wrocławski w grupie o miejscach dalszych niż 701.

 

W porównaniu uwzględniano m.in. międzynarodowy prestiż uczelni w oczach wykładowców akademickich oraz pracodawców, proporcje między wielkością kadry naukowej a liczbą studentów, liczbę cytowań na jednego wykładowcę, odsetek zagranicznych wykładowców w kadrze i odsetek zagranicznych studentów.

 

Światowy Ranking Uniwersytetów jest przeprowadzany corocznie od 12 lat. Najważniejszym celem rankingu jest umożliwienie kandydatom na studia racjonalnego wyboru uczelni oraz popularyzacja idei studiowania poza krajem ojczystym.

Data: 17.09.2015 11:00
Autor/źródło: PAP
Kategoria: Studia
Słowa kluczowe: studia, ranking uczelni, uczelnie wyższe, najlepsze uczelnie świata
wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2021 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.