Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Podsumowanie tegorocznych egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?

Ankiety w Internecie

5/5 z 4 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Niektórych drażnią nagabywania systemowe o wypełnienie ankiety. Wyskakujące okienko na ekranie monitora z reguły szybko zamykamy. Jednakże należy uświadomić sobie, że nasze odpowiedzi na pytania zawarte w ankietach mają cel i sens, służą czemuś wartościowemu.

Ankiety w Internecie

Przypuśćmy, że jakaś firma wypuszcza na rynek nowy rodzaj kawy. W jaki sposób może otrzymać opinie klientów odnośnie produktu? W czasach rozkwitu Internetu ankiety online wydają się najlepszym pomysłem. A jeśli będzie dodatkowo wynagradzana, choćby drobnym gadżetem, wówczas cel zostanie na pewno osiągnięty.

Większość firm stosuje ankiety, traktując je jako istotne źródło wiedzy o potrzebach, gustach, oczekiwaniach klientów. Mini ankieta online zawiera dwa-trzy proste pytania („czy jest pani/pan zadowolony z produktu?”, „co warto zmienić w serwisie?”, „czego oczekuje pan/pani od usługi?”, itd.), które zebrane i przeanalizowane stanowią niezwykle cenne informacje. W czasach ogromnej konkurencyjności na rynku, dobrze ugruntowana wiedza o oczekiwaniach klienta stanowi podwalinę sukcesu firmy.Wspomniane wynagradzanie za wypełnienie ankiet jest coraz częściej wykorzystywane w procesie zbierania informacji. Gadżety, punkty, które można wymienić na coś konkretnego, pieniądze, karty rabatowe motywują najsilniej do poświęcenia kilku minut na ankietę.
 


Badanie marketingowe, w którym ankieta online jest głównym narzędziem można zlecić wyspecjalizowanej firmie badawczej. Otrzymuje się wówczas konkretny wynik, oparty na analizie tysięcy ankiet. Dzięki internetowi zasięga badania może być nieograniczony, a jasne jest, że im większa grupa respondentów, tym wnioski z badania są rzetelniejsze. Dodatkowo za zleceniem badania profesjonalnej firmie przemawia fakt, że posiada ona odpowiednie narzędzia internetowe i wyszkoloną kadrę ankieterów.

Informacja jest cennym towarem. Dobrze zbudowana ankieta online, sondaż internetowy, wywiad bezpośredni, dyskusja na forum firmowej strony www, to wszystko daje w efekcie wiedzę w jakim kierunku pójść, by osiągnąć sukces, by zaistnieć lub utrzymać pozycję w świecie biznesu.

Data: 29.01.2013 17:00
Autor/źródło: Artykuł sponsorowany
Kategoria: Studia
Słowa kluczowe: ankieta, ankiety, ankiety online, ankieta online, darmowe ankiety, przykłady ankiet
wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.