Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Sądy szukają sędziów i referendarzy sądowych
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?

Zniżki dla studentów

5/5 z 6 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Poszukując dostępnych źródeł oszczędności, studenci nie mogą zapominać o przysługujących im zniżkach. Dotyczą one tak możliwości korzystania z przejazdu pociągami, autobusami, jak i wejść do kina czy teatru. Warunkiem jednak skorzystania z przewidzianych ulg jest posiadanie ważnej legitymacji studenckiej, a nierzadko zaś równoczesne nieukończenie 26. roku życia. Przygotowaliśmy dla Was listę pozycji, w których możecie liczyć na bonifikaty.

Zniżki dla studentów

1.    Transport – od 1 stycznia 2011 r. na mocy ustawy okołobudżetowej obowiązuje 51 proc. ulga na przejazdy pociągami (ekspresowymi, osobowymi i pospiesznymi). Co ważne zniżka obowiązuje bez względu czy student korzysta z przewozu jednorazowego, czy dysponuje imiennym biletem miesięcznym. Wcześniej przepisy różnicowały wysokość zniżki w zależności od rodzaju biletu. Obniżki cen obowiązują zarówno w pociągach Przewozów Regionalnych, jak i PKP Intercity. Z ulgi będą mogli również skorzystać studenci, którzy dysponują imiennym biletem miesięcznym na autobusy zwykłe i pospieszne publicznego transportu zbiorowego.Prywatni przewoźnicy sami jednak ustalają zasady transportu, w tym m.in. ceny biletów czy zniżki i ulgi. Decydując się na podróż z prywatnym przewoźnikiem warto zapoznać się z ustalonym przezeń cennikiem, aby uniknąć przykrego rozczarowania.2.    Edukacja status studenta upoważnia także do zniżek w kursach językowych. Szczegółowe informacje znajdziemy na stronach internetowych poszczególnych placówek.3.    Rozrywka i kultura – oferty ulg studenckich proponuje także zdecydowana większość teatrów, kin czy muzeów. Nie zapominajmy również o rabatach w klubach, pubach i dyskotekach.
4.    Sport – za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej można starać się o ulgę na bilard, kręgle, paintball, lodowisko czy pływalnie.Należy jednak pamiętać, że zdecydowana większość placówek ma charakter komercyjny. Z tego powodu o przysługujących studentowi zniżkach możemy dowiedzieć się często jedynie przez strony internetowe czy samym miejscu zainteresowania.
 

Data: 27.07.2012 12:00
Autor/źródło: Zespół portalu sPrawnik.pl
Kategoria: Studia
Słowa kluczowe: zniżki dla studentów, student, zniżki, oszczędzanie, ulga na przejazdy pociągami, status studenta, legitymacja studencka
wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.