Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Ogłoszono o wolnych stanowiskach w sądach powszechnych
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?

Jak zdobyć pieniądze na studiowanie?

5/5 z 6 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Na większości uczelni w Polsce zakończyła się letnia sesja egzaminacyjna. Powoli dobiega również końca proces rekrutacyjny. Czas zatem najwyższy zastanowić się nad możliwością zdobycia funduszy na pokrycie, choćby w części, wydatków związanych z wynajmem stancji czy codziennym wyżywieniem. Podpowiadamy gdzie student powinien szukać informacji i aplikować o dodatkowe źródła dochodów.

Jak zdobyć pieniądze na studiowanie?

Na wszystkich uczelniach (bez względu na rodzaj i tryb studiów) student w ramach pomocy stypendialnej może ubiegać się o:
- stypendium specjalne dla niepełnosprawnych,
- stypendium na wyżywienie,
- stypendium mieszkaniowe,
- stypendium socjalne,
- stypendium Rektora z tytułu uzyskania wysokiej średniej, posiadania osiągnięć naukowych czy sportowych,
- zapomogi.


Szczegółowe zasady ich przyznawania określone są w regulaminach zamieszczonych na stronach internetowych uczelni.

Osoby uzyskujący wysokie wyniki w nauce, których średnia ocen w ostatnim zaliczonym roku studiów klasyfikuje studenta w grupie 5% najlepszych studentów danego kierunku, powinni zainteresować się warunkami przyznawania stypendium ministra za wybitne osiągnięcia. Szczegółowe informacje (w tym warunki przyznawania stypendium za wybitne osiągnięcia sportowe) znajdziemy na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.Na zasadach przez siebie określonych stypendia przyznają również różne firmy, organizacje i fundacje. W tym celu należy regularnie przeglądać strony internetowe, jak również zapoznawać się z uczelnianymi ogłoszeniami.Dobrze zorganizowani studenci mogą także dzielić studia z podjęciem pracy. Dużym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza umowy o dzieło oraz praca zdalna, pozwalająca na wykonywanie zleconych zadań we własnym domu.


Studenci
przed ukończeniem 25. roku życia mogą starać się o kredyt studencki. Pamiętać jednak należy, że uprzywilejowani się studenci o najniższych dochodach, którzy otrzymują kredyt w pierwszej kolejności. Kredyt wypłacany jest przez 10 miesięcy.

 

wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.