Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Ogłoszono o wolnych stanowiskach w sądach powszechnych
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?

Kampania wrześniowa

5/5 z 6 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Letnia sesja egzaminacyjna dobiegła końca. Niektórych studentów czeka jednak ponowne spotkanie z arkuszami egzaminacyjnymi we wrześniu. Przygotowaliśmy dla Was kilka przydatnych wskazówek pozwalających uniknąć negatywnych konsekwencji w przypadku niezaliczenia egzaminów poprawkowych.

Kampania wrześniowa

Przygotowując się do poprawek trzeba pamiętać o kilku podstawowych zasadach:
1.    Racjonalne dzielenie czasu między odpoczynek i naukę,
2.    Systematyczność,
3.    Skupienie oraz
4.    Pozytywne nastawienie!Okres wakacji zdecydowanie sprzyja umysłowemu odprężeniu. Mając jednak w perspektywie konieczność ponownego przerobienia materiału należy rozsądnie podzielić naukę na odpowiednie części, tak by jednocześnie znaleźć czas na wakacyjną pracę lub upragniony wypoczynek. Gwarantem wrześniowego sukcesu są bowiem regularne powtórki połączone z odrobiną letniego wytchnienia.

Niestety, niepowodzenia na egzaminie poprawkowym wiążą się nierzadko z przykrymi konsekwencjami. Przede wszystkim student musi liczyć się z koniecznością przystąpienia do egzaminu warunkowego, co z kolei wiąże się z uiszczeniem stosownej opłaty na rzecz uczelni. Co więcej, student będzie mógł przystąpić do egzaminu warunkowego razem z młodszymi o rok kolegami, bądź w terminie określonym przez egzaminatora. Wcześniej jednak należy się uporać z szeregiem formalności, w tym przede wszystkim dostarczenia  podania o wpis warunkowy. Tym samym może okazać się, że niezaliczony egzamin będzie skutkować koniecznością powtórzenia okresu zaliczeniowego, de facto zaś – roku akademickiego, co z kolei jest związane z nieosiągnięciem minimalnej liczby punktów kredytowych przewidzianych przez uczelnię. Dodatkowo trzeba również pamiętać, że niezaliczenie egzaminu częstokroć wiąże się z pozbawieniem prawa do stypendium naukowego.Student powinien jednak zapoznać się z regulaminem uczelni.  Istnieje bowiem możliwość zakwestionowania prawidłowości przeprowadzenia egzaminu (najczęściej w ciągu 3 dni od jego przeprowadzenia). Tym samym student będzie uprawniony do zgłoszenia uzasadnionego wniosku o dopuszczenie do egzaminu komisyjnego. Taki rodzaj egzaminu może zostać przeprowadzony także z inicjatywy dziekana, egzaminatora lub właściwego organu samorządu studenckiego, jeżeli okaże się, że egzamin został przeprowadzony w sposób krzywdzący studenta.
 

wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.