Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Sędziowie i referendarze sądowi znów poszukiwani -w sądach kolejne wolne etaty
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?

Stypendia NAWA-kto może z nich skorzystać?

5/5 z 1 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Stypendia NAWA to stypendia Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, przeznaczone dla osób podejmujących studia I stopnia i studia jednolite magisterskie. W nadchodzącym roku akademickim pomoc tę otrzyma 460 studentów.

Stypendia NAWA-kto może z nich skorzystać?

Stypendia Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA)

 

Program stypendialny umożliwia młodzieży polskiego pochodzenia (narodowości polskiej) i posiadaczom Karty Polaka kształcenie się w szkołach wyższych w Polsce oraz poprawę znajomości języka polskiego. Program skierowany jest do Polonii na całym świecie. W tegorocznej edycji programu wpłynęło 1518 wniosków od osób zainteresowanych studiowaniem w Polsce. NAWA przyznała stypendia 462 osobom, które będą mogły kształcić się na wybranej przez siebie uczelni w Polsce.

 

Program stypendialny dla Polonii im. gen. Władysława Andersa wpisuje się w założenia „Rządowego programu współpracy z Polonią i Polakami za granicą w latach 2015-2020”. W tegorocznej edycji programu stypendyści pochodzą z krajów: Białoruś, Brazylia, Czechy, Gruzja, Kazachstan, Kirgistan, Litwa, Łotwa, Mołdawia, Rosja, Rumunia, Ukraina, Uzbekistan.

 

Wysokość stypendium NAWA

 

Stypendyści NAWA otrzymają miesięczne stypendium w wysokości 1250 zł na studiach I stopnia oraz przez pierwsze trzy lata studiów jednolitych magisterskich. Od czwartego roku na studiach jednolitych magisterskich stypendium zwiększa się do kwoty 1500 zł. Natomiast stypendium dla osób uczestniczących w kursach przygotowawczych wynosi 1450 zł.

 

 

 

 

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej

 

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) to rządowa agencja podlegająca ministrowi nauki i szkolnictwa wyższego, działająca na rzecz umiędzynarodowienia polskiej nauki poprzez wspieranie i stymulowanie międzynarodowej współpracy badawczej i wymiany akademickiej. Agencja powstała w październiku 2017 r. i od tego momentu uruchomiła ponad 20 programów wspierających naukowców, instytucje polskiego systemu nauki i szkolnictwa wyższego, oferujących stypendia dla zagranicznych studentów na studia w Polsce, a także promujących język polski i kulturę polską na świecie.

Źródło:
Oficjalna strona MNiSW.
 

Data: 21.08.2020 17:58
Autor/źródło: Zespół portalu sPrawnik.pl
Kategoria: Gorące tematy, Studia, Finanse studenta
Słowa kluczowe: NAWA, Stypendia Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, Wysokość stypendium NAWA, Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej
wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.