Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Usunięcie tych ciąż będzie karane więzieniem. Szczegóły tzw. kompromisu Prezydenta Dudy
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?

Egzamin notarialny 2020: Kiedy wyniki?

5/5 z 1 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

W dniach 2 – 4 września 2020 r. powołane przez Ministra Sprawiedliwości komisje egzaminacyjne przeprowadziły egzamin notarialny.

Egzamin notarialny 2020: Kiedy wyniki?

Przebieg egzaminu notarialnego 2020

 

Egzamin został przeprowadzony w szczególnym reżimie sanitarnym, określonym przez wytyczne Ministra Sprawiedliwości i Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 31 lipca2020 r.

 

W dniach 2 i 3 września 2020 r. zdający rozwiązywali jednakowe dla wszystkich egzaminowanych zadania polegające na opracowaniu projektów aktów notarialnych, natomiast w dniu 4 września 2020 r. - zadanie polegające na opracowaniu projektu odmowy dokonania czynności notarialnej albo uzasadnienia jej dopuszczalności.

 

Czas trwania egzaminu notarialnego

 

Każdego dnia egzamin notarialny trwał 6 godzin. 7 zdającym, będącym osobami niepełnosprawnymi, przysługiwało uprawnienie do wydłużenia czas trwania egzaminu w każdym dniu do 9 godzin, natomiast 14 zdających matek karmiących piersią mogło skorzystać z uprawnienia do dwóch półgodzinnych przerw przeznaczonych na karmienie dziecka.


Zasady korzystania z materiałów na egzaminie notarialnym

 

Podczas egzaminu zdający mogli korzystać z przyniesionych przez siebie aktów prawnych, komentarzy i orzecznictwa. Komisje egzaminacyjne zapewniły też dostęp do stanowisk komputerowych z systemem informacji prawnych. Egzaminowani mogli rozwiązywać zadania w formie pisemnej lub przy użyciu własnego sprzętu komputerowego, z której to możliwości skorzystało około 98% z nich.

 

Z informacji uzyskanych od przewodniczących komisji wynika, że egzamin przebiegał zgodnie z obowiązującymi przepisami. Materiały egzaminacyjne zostały wydrukowane i dostarczone z zachowaniem zasad poufności.


Frekwencja na egzaminie notarialnym 2020

 

Frekwencja na egzaminie była bardzo wysoka. Według danych otrzymanych z poszczególnych komisji, do egzaminu przystąpiło 489 zdających, tj. blisko 98% osób, które zostały dopuszczone do egzaminu.

 


Kiedy ogłoszą wyniki egzaminu notarialnego 2020?

 

Ogłoszenie wyników egzaminu notarialnego przez poszczególne komisje egzaminacyjne spodziewane jest w okresie od 2 do 12 października br.

Źródło:
Oficjalna strona MS.

 

wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.