Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Lichwiarskie pożyczki karane będą więzieniem
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?

Egzamin notarialny 2018 - podsumowanie

5/5 z 1 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

W dniach 4 – 6 września 2018 odbył się egzamin notarialny. Wszyscy adepci prawa, którzy postanowili związać swoją zawodową przyszłość z zawodem notariusza zmagali się przez 3 dni z zadaniami, które przygotowała dla nich komisja egzaminacyjna.

Egzamin notarialny 2018 - podsumowanie

Gdzie odbył się egzamin notarialny?

 

Egzamin przeprowadziły powołane przez Ministra Sprawiedliwości komisje w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu egzamin notarialny.

 

Ile osób przystąpiło do tegorocznego egzaminu notarialnego?

 

Według danych komisji egzaminacyjnych, do tegorocznego egzaminu przystąpiło 542 zdających spośród 547 osób, które zostały dopuszczone do egzaminu. Ostateczne dane będą znane po przesłaniu Ministrowi Sprawiedliwości dokumentacji z przebiegu egzaminu, w tym protokołów i odpisów uchwał.

 

Z jakimi zadaniami zmagali się zdający egzamin notarialny?

 

W czasie trwającego trzy dni egzaminu zdający rozwiązywali zadania polegające na opracowaniu projektów aktów notarialnych, a także na przygotowaniu odmowy dokonania czynności notarialnej lub uzasadnienia jej dopuszczalności. Każdego dnia egzamin trwał 6 godzin.


 

Przebieg egzaminu notarialnego

 

Jak wynika z informacji MS, egzamin przebiegał zgodnie z obowiązującymi przepisami. Zdający korzystali z przyniesionych przez siebie aktów prawnych, komentarzy oraz orzecznictwa. Mieli też dostęp do komputerowych systemów informacji prawnych. Materiały egzaminacyjne zostały wydrukowane i dostarczone z zachowaniem zasad poufności. Do każdej komisji dostarczono również nośniki z aplikacją do zdawania egzaminu. Dzięki aplikacji można sporządzać prace egzaminacyjne na własnym komputerze, z czego skorzystali niemal wszyscy egzaminowani.

 

Kiedy wyniki egzaminu notarialnego?

 

Do ogłoszenia wyników przez poszczególne komisje egzaminacyjne ma dojść w okresie od 3 do 19 października 2018 r.

 

Źródło:
Oficjalna strona Ministerstwa Sprawiedliwości.
 

wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2019 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.