Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: EGZAMIN RADCOWSKI 2019. Zadanie z prawa gospodarczego
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?

3 najpopularniejsze mity na temat bankowości mobilnej i przelewów na telefon

4/5 z 4 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Bankowość mobilna jest trudna do opanowania, nie przyspiesza rozliczeń, a przelewy można robić tylko na numer konta bankowego… Dlaczego mity dotyczące przelewów mobilnych są tak popularne, jeśli założeniem powstania aplikacji bankowych jest poprawa komfortu korzystających z nich użytkowników? Dziś zajmiemy się trzema najczęściej powielanymi mitami na temat tej formy rozliczeń i udowodnimy, że trzeba je włożyć między bajki.

3 najpopularniejsze mity na temat bankowości mobilnej i przelewów na telefon

Za przykład obrazujący niesłuszność mitów posłuży polski system płatności BLIK stworzony przez sojusz największych rodzimych banków: Alior Banku, Banku Millennium, Banku Zachodniego WBK, ING Banku Śląskiego, mBanku i PKO Banku Polskiego. Ich klienci mogą korzystać z przelewów BLIKIEM na telefon, czyli najszybszej formy rozliczania się ze znajomymi i rodziną.

 

MIT 1: Przelewy z telefonu? A kto by pamiętał numery kont?

 

Zacznijmy od tego, że BLIK nie jest oddzielną aplikacją, a elementem aplikacji mobilnych banków. Różnica pomiędzy przelewem tradycyjnym a wykonywanym na numer telefonu polega jedynie na tym, że w drugim przypadku zadanie jest… prostsze. Aby dokonać przelewu, wystarczy jedynie wpisać lub wybrać z listy kontaktów numer telefonu odbiorcy w aplikacji banku, zamiast „użerać” się z 26-cyfrowym numerem rachunku, przy czym łatwo o pomyłkę. Następnie trzeba już tylko wpisać kwotę i zatwierdzić przelew w aplikacji banku w telefonie.

 

Brzmi prosto? Może być jeszcze łatwiej! W aplikacji mobilnej niektórych banków (mBank, Millennium, BZ WBK, ING) ujrzymy także ikonkę BLIKA przy kontaktach osób, które również korzystają z tego rozwiązania. Zatem przelewy na numer telefonu to ogromna wygoda, zwłaszcza w porównaniu do tradycyjnych transakcji.

 

MIT 2: Przelewy na telefon to „czarna magia”

 

Opinię, według której przelewy na telefon są trudne do opanowania, mogą wygłaszać tylko osoby, które zapierają się nogami i rękami przed korzystaniem z bankowości mobilnej. Innymi słowy każdy, kto tylko chce wykonać przelew przy pomocy swojego smartfona, tym bardziej poradzi sobie z BLIKIEM i dostępnymi w ramach tego systemu płatności przelewami na numer telefonu.

 

Nad intuicyjnością tego typu rozwiązań pracuje wielu specjalistów, których zadaniem jest upraszczanie nam życia – to dzięki ich pracy tak wiele osób korzysta już z aplikacji bankowych i przelewów na telefon BLIK!

 

MIT 3: Przelew i tak zaksięguje się najwcześniej jutro – bezpieczniej więc zrobić go z komputera

 

Czy przelewy na telefon rzeczywiście nie są bezpieczne? Takie zdanie również może wygłosić osoba, która nie ma w ogóle zaufania do bankowości internetowej lub nie miała z nią do czynienia i powiela stereotypy. Przypomnijmy, że BLIK to narzędzie stworzone przez największe polskie banki, wchodzące w skład ich aplikacji mobilnych, a więc trudno wyobrazić sobie lepsze zabezpieczenia.

Advertisement

Poza tym, że pieniądze trafiają do odbiorcy błyskawicznie, niezależnie od banku i dnia tygodnia, jest to zwykły, dobrze zabezpieczony przelew . Brak konieczności wprowadzania numeru rachunku praktycznie ogranicza możliwość ludzkiego błędu, a posiadanie gotówki lub poszukiwanie miejsca, gdzie można ją rozmienić, staje się zbędne. Oczywiście tak jak w innych przypadkach jako użytkownicy jesteśmy zobligowani do przestrzegania ogólnie przyjętych zasad bezpieczeństwa – nie udostępniajmy nikomu swoich wrażliwych danych np. haseł, PIN-ów itd.

 

Bankowość mobilna to nie tylko bieżące monitorowanie stanu konta – to także błyskawiczne rozliczanie się ze znajomymi, gdy razem wychodzicie, dzięki przelewom na telefon BLIK!

Data: 04.09.2018 13:37
Autor/źródło: Autor zewnętrzny
Kategoria: Aplikacje, Studia, Finanse studenta
Słowa kluczowe: bank, Prawo bankowe, przelewy, aplikacja na telefon, Przelewy z telefonu, Przelewy na telefon, bankowość elektroniczna
wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2019 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.