Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Nowy wykaz krajów objętych zakazem lotów
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?
Uwaga! Publikacja archiwalna
Oznacza to, że od czasu jej opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność poniższej treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych tekstów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Jeżeli interesuje Cię uaktualnienie poniższego tekstu pod kątem obowiązującego stanu prawnego - kliknij w link (funkcja dostępna tylko dla zarejestrowanych Użytkowników).

Egzamin wstępny na aplikację przed Tobą? Przeczytaj koniecznie!

5/5 z 4 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Egzaminy wstępne na aplikacje korporacyjne zbliżają się wielkimi krokami. Już 28 września 2013 r. o godz. 11.00 kandydaci na przyszłych radców prawnych, adwokatów, notariuszy i komorników zmierzą się ze 150 pytaniami z określonych dziedzin prawnych. Aby zdać muszą zdobyć minimum 100 punktów – poprawne odpowiedzi na taką liczbę pytań gwarantują uzyskanie statusu aplikanta.

Egzamin wstępny na aplikację przed Tobą? Przeczytaj koniecznie!

W niniejszym artykule nie będziemy skupiać się na prawnych aspektach każdego z zawodowych egzaminów wstępnych na poszczególne aplikacje – te bowiem były już wyjaśnianie na łamach naszego portalu. Każdy z egzaminowanych wie doskonale znajomość jakich aktów prawnych jest od niego wymagana i gdzie dokładnie będą odbywać się testy egzaminacyjne. W kwestii egzaminów wstępnych warto jednak przypomnieć kilka podstawowych rad, które mogą pomóc w osiągnięciu lepszego wyniku.Po pierwsze, dzień przed egzaminem warto jest odpocząć od nauki i zrobić coś relaksującego. Czasu na opanowanie materiału było bardzo dużo, w związku z tym pozwólmy naszemu organizmowi na regenerację. Przeuczenie ma też swoje negatywne strony – w stresie gorzej zapamiętujemy, a zdobyta wcześniej wiedza będzie po prostu trudniej dostępna. Oczywiście są osoby, które uczą się do ostatniej chwili – nawet na kilka minut przed rozpoczęciem egzaminu, być może dla niektórych jest to dobry sposób na skupienie swojej uwagi i dużą koncentrację. Zdecydowana większość ludzi nie uznaje jednak takiego zachowania za odprężające.Do testu najlepiej podchodzić z dużym dystansem, oczywiście w praktyce łatwiej jest to powiedzieć, niż wykonać. Spróbujmy jednak wyjść z założeniem, że napisanie egzaminu nie jest pierwszą i ostatnią szansą w naszym życiu na rozpoczęcie kariery zawodowego prawnika – z takim podejściem zdecydowanie łatwiej będzie nam przystąpić do egzaminu wstępnego, a jego wyniki mogą okazać się zdecydowanie lepsze, niż gdybyśmy wychodzili z założenia, że musimy uzyskać maksymalną liczbę punktów. Zdecydowana większość aplikantów twierdzi, że pozytywne nastawienie w dniu egzaminu ma naprawdę skuteczną moc – pozwala podjeść do testu ze spokojem, a wówczas informacje zdobyte w trakcie kilkumiesięcznej nauki stają się po prostu łatwiejsze do wydobycia.


Czasu na rozwiązanie testu jest dosyć sporo, nawet jeśli kandydatom wydaje się, że jest zupełnie odwrotnie. Najlepsze odpowiedzi, to te które udzielamy za pierwszym razem – wracając do pytania i zmieniając zakreśloną odpowiedź narażamy się na utratę punktu, z reguły bowiem poprawiamy błędnie. Zdajmy się na naszą widzę i intuicję – nie wracajmy zatem do pytań, na które bez problemu potrafiliśmy odpowiedzieć. Niektóre zadania mogą jednak sprawić większą trudność – w takiej sytuacji warto opuścić konkretne pytanie i wrócić do niego później. W pierwszej kolejności rozwiązujmy zatem te zadania, które są dla nas najłatwiejsze. Skupiając się na kwestii, której nie pamiętajmy, zaczynamy się stresować, a następne pytania wydają się być zdecydowanie trudniejsze, niż są w rzeczywistości.

1 2 dalej
Data: 18.09.2013 12:00
Autor/źródło: Rodzeń Rafał
Kategoria: Aplikacje
Słowa kluczowe: egzamin wstępny na aplikacje, egzaminy wstępne na aplikację, egzamin wstępny, egzaminy wstępne, aplikacja, aplikacje
wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.