Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Sądy szukają sędziów i referendarzy sądowych
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?

Kalendarz przyszłego aplikanta

5/5 z 5 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Egzaminy wstępne dla kandydatów na poszczególne aplikacje zbliżają się dużymi krokami. W celu przypomnienia obowiązujących terminów przygotowaliśmy dla Was kalendarz przyszłego aplikanta.

15 sierpnia – ostateczna data zgłoszenia kandydatów do egzaminu wstępnego na aplikację adwokacką, radcowską lub notarialną. Uwaga! W przypadku osób zamierzających przystąpić do konkursu na aplikację komorniczą ostateczny termin mija 10 sierpnia.22 września - zamiast kopii dokumentu potwierdzającego ukończenie wyższych studiów prawniczych w Rzeczypospolitej Polskiej i uzyskanie tytułu magistra lub zagranicznych studiów prawniczych uznanych w Rzeczypospolitej Polskiej, albo zaświadczenie o zdaniu egzaminu magisterskiego można złożyć zaświadczenie, z którego wynika, iż kandydat zdał wszystkie egzaminy i odbył praktyki przewidziane w planie wyższych studiów prawniczych oraz ma wyznaczony termin egzaminu magisterskiego. Warunkiem dopuszczenia do egzaminu wstępnego takiego kandydata jest złożenie przez niego w siedzibie komisji kwalifikacyjnej nie później niż 7 dni (a więc do 22 września 2012r.) przed terminem egzaminu wstępnego kopii dokumentu potwierdzającego ukończenie wyższych studiów prawniczych w Rzeczypospolitej Polskiej i uzyskanie tytułu magistra lub zagranicznych studiów prawniczych uznanych w Rzeczypospolitej, albo zaświadczenie o zdaniu egzaminu magisterskiego.


29 września oficjalny termin tegorocznych egzaminów wyznaczony przez Ministra Sprawiedliwości (sobota, godz. 1100).


Przypominamy zarazem, że termin zgłoszenia do konkursu na aplikację ogólną upłynął 6 lipca. Dla kandydatów, którzy w terminie zgłosili zamiar udziału w egzaminie został przygotowany konkurs, który zostanie przeprowadzony w Warszawie w dwóch etapach:
a) 1 października 2012 r. – test sprawdzający wiedzę z poszczególnych dziedzin prawa;
b) 24 października 2012 r.– praca pisemna sprawdzająca umiejętność stosowania argumentacji prawniczej, zasad wykładni oraz kwalifikowania stanów faktycznych.


Warunkiem dopuszczenia do drugiego etapu konkursu jest uzyskanie z testu minimum punktów, które zostanie określone przez Ministra Sprawiedliwości.

Tegoroczna opłata egzaminacyjna wynosi 750,00 zł.
 

wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.