Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Ogłoszono o wolnych stanowiskach w sądach powszechnych
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?

Ministerstwo Sprawiedliwości przeszkoli uczniów szkół średnich

0/5 z 0 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Od października ruszy kolejna odsłona warsztatów z prawa skierowanych do uczniów szkół średnich. Przeprowadzane w poprzednich latach zajęcia edukacyjne „Przygody z Paragrafem” oraz „Dzień z prawem” cieszyły się na tyle dużym zainteresowaniem, że Ministerstwo postanowiło wznowić cykl szkoleń także w nowych roku szkolnym. Jakie programy tym razem trafią do uczniów?

Ministerstwo Sprawiedliwości przeszkoli uczniów szkół średnich

„Ab initio, czyli wszystkiego po trochu”

 

Jednym z przygotowanych programów jest „Ab initio, czyli wszystkiego po trochu”.  Prowadzone w jego ramach zajęcia edukacyjno – prawne odbywać się będą raz w miesiącu. Wtedy uczniowie szkół średnich zdobędą wiedzę na temat zagrożeń i bezpieczeństwa w Internecie, coraz częściej pojawiającego się stalkingu oraz sposobów radzenia sobie z prześladowcami i przestępcami w sieci.

 

„Praca funkcjonariusza Służby Więziennej w praktyce”.

 

Także raz w miesiącu odbywać się będą zajęcia dotyczące zagadnień związanych z nadzorem nad osobami osadzonymi w zakładach karnych, specyfiką pracy z nimi i ich resocjalizacją.

 

 

 

„Problemy prawa – prosta sprawa”

 

Trzecim z nowych programów są warsztaty „Problemy prawa – prosta sprawa”, adresowane do uczniów szkół średnich. Młodzież może w ramach tych zajęć wziąć udział w jednym z czterech bloków dotyczących: prawa karnego, cywilnego, prawa administracyjnego oraz konstytucyjnego. Dzięki tym spotkaniom dowie się o praktycznym stosowaniu obowiązujących przepisów znacznie więcej niż w trakcie nauki w szkole. Będzie można np. poznać zasady sporządzania pism procesowych w oparciu o konkretne  przykłady w poszczególnych blokach tematycznych.

 

„Dzień z prawem – warsztaty w Ministerstwie Sprawiedliwości”

 

Uczniowie wraz z opiekunami nadal mogą także brać udział w programie „Dzień z prawem – warsztaty w Ministerstwie Sprawiedliwości”, w ramach którego poznają pracę administracji rządowej, uczestniczą w spotkaniu z wiceministrem Sprawiedliwości oraz sędzią czy prokuratorem, biorą też udział w symulacji rozprawy sądowej.

 

„Przygody z paragrafem”

 

Kontynuowany będzie też program  „Przygody z paragrafem”. W ramach tych zajęć (przygoda dyplomatyczna i przygoda kryminalistyczna) uczniowie z całej Polski rozmawiają z przedstawicielami ambasad krajów biorących udział w tym projekcie edukacyjnym, zdobywają podstawową wiedzę na temat prawa międzynarodowego czy zwiedzają Sejm lub Muzeum Wojska Polskiego. Mogą też m.in. poznać pracę specjalistów Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji oraz funkcjonariuszy Służby Więziennej.


Źródło:
Oficjalna strona Ministerstwa Sprawiedliwości.

 

wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.