Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: 30 maja w życie wchodzą nowe regulację Kodeksu cywilnego i Kodeksu postępowania cywilnego
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?
Uwaga! Publikacja archiwalna
Oznacza to, że od czasu jej opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność poniższej treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych tekstów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Jeżeli interesuje Cię uaktualnienie poniższego tekstu pod kątem obowiązującego stanu prawnego - kliknij w link (funkcja dostępna tylko dla zarejestrowanych Użytkowników).

'Akta administracyjne dla aplikantów' - Recenzja książki

4.7/5 z 17 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Książka została wydana jako kolejna publikacja z serii wydawniczej „Aplikacje prawnicze”, która została w zamyśle wydawcy skierowana do osób odbywających aplikacje prawnicze. Publikacja zawiera hipotetyczne stany faktyczne oraz pytania egzaminacyjne z egzaminów końcowych aplikacji radcowskiej i aplikacji adwokackiej z lat 2009-2013.

'Akta administracyjne dla aplikantów' - Recenzja książki

Autorki zawarły w książce omówienie najważniejszych kwestii związanych z zagadnieniami prawnymi i problemami występującymi w przedstawionych stanach faktycznych. Przedstawiły także ich rozwiązanie w formie poprawnie sporządzonego pisma procesowego wraz z prawidłowo postawionymi zarzutami. Wyjaśniając najważniejsze kwestie związane z postępowaniem administracyjnym, opracowanie to wychodzi naprzeciw potrzebom adeptów zawodów prawniczych. W porównaniu z innymi podobnymi publikacjami stanowi ona pełne i niezwykle rzetelne opracowanie zagadnień występujących na egzaminach organizowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

 


Mając na uwadze zawartość merytoryczną publikacji, należy podkreślić, że została ona skierowana głównie do osób będących aplikantami zawodów prawniczych adwokata i radcy prawnego. Z tych względów publikację należy gorąco polecić każdemu aplikantowi zwłaszcza, że autorki nie ograniczyły się tylko do ogólnego przedstawienia istotnych zagadnień zawartych w zadaniach egzaminacyjnych, lecz w bardzo przystępny sposób przedstawiły wzorcowe rozwiązania poruszonych kwestii. Podsumowując, książka „ Akta administracyjne dla aplikantów” stanowi wyjątkową pozycję na rynku literatury prawniczej.


 

Jarosław Olejarz

 

Data: 12.05.2014 10:00
Autor/źródło: Olejarz Jarosław
Kategoria: Akademickie newsy
Słowa kluczowe: aplikacje prawnicze, poprawnie sporządzone pisma procesowe, zawody prawnicze, książka prawnicza, akta administracyjne
wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.