Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: 30 maja w życie wchodzą nowe regulację Kodeksu cywilnego i Kodeksu postępowania cywilnego
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?
Uwaga! Publikacja archiwalna
Oznacza to, że od czasu jej opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność poniższej treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych tekstów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Jeżeli interesuje Cię uaktualnienie poniższego tekstu pod kątem obowiązującego stanu prawnego - kliknij w link (funkcja dostępna tylko dla zarejestrowanych Użytkowników).

Komentarz do wpisów w księgach wieczystych autorstwa Piotra Sicińskiego

5/5 z 29 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Nakładem wydawnictwa LexisNexis ukazała się kolejna publikacja z serii „Komentarze z wokandy”. Komentarz do wpisów w księgach wieczystych autorstwa Piotra Sicińskiego w nowoczesny i jasny sposób odpowiada na potrzeby informacyjne praktyków związane z niedawnymi zamianami w strukturze i sposobach udostępniania ksiąg wieczystych.

Komentarz do wpisów w księgach wieczystych autorstwa Piotra Sicińskiego

Komentarz do wpisów w księgach wieczystych to publikacja, która w kompleksowy i przejrzysty sposób przedstawia problematykę ksiąg wieczystych po niedawnych zmianach. W przeciwieństwie do starszych publikacji zajmujących się tą tematyką Komentarz prezentuje zagadnienie od strony praktycznej.

 

 

Po migracji ksiąg wieczystych do postaci informatycznej zmieniła się ich struktura, sposoby dokonywania w nich wpisów oraz zmianie uległy sposoby udostępniania ksiąg. Nowa publikacja wydawnictwa LexisNexis składa się z rozdziałów odpowiadających nowej strukturze księgi wieczystej oraz z zagadnień wprowadzających. Książka jest zilustrowana widokami z ekranu elektronicznej księgi z przykładami poszczególnych wpisów, zawiera uporządkowany wybór tez orzeczeń sądowych oraz wyciągi z omawianych przepisów.

 

 

Publikacja jest adresowana nie tylko do prawników praktyków: notariuszy, adwokatów, radców prawnych i sędziów, ale też do osób związanych z obrotem nieruchomościami, w szczególności do pośredników, rzeczoznawców i zarządców nieruchomości.

 

„Komentarze z wokandy” to nowa seria wydawnicza LexisNexis pod redakcją sędziego Jacka Ignaczewskiego. Najważniejszą cechą książek z serii jest przyjęta konwencja komentowania spraw, a nie przepisów, co umożliwia przedstawienie biegu postępowań sądowych w wielopłaszczyznowym ujęciu.

 

Piotr Siciński – notariusz w Warszawie – to specjalista w zakresie prawa ksiąg wieczystych, wcześniej sędzia wieczystoksięgowy i współtwórca elektronicznej księgi wieczystej. Autor opracowań i wypowiedzi dotyczących szeroko rozumianej problematyki ksiąg wieczystych i prawa nieruchomości.

 

wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.