Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: 30 maja w życie wchodzą nowe regulację Kodeksu cywilnego i Kodeksu postępowania cywilnego
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?
Uwaga! Publikacja archiwalna
Oznacza to, że od czasu jej opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność poniższej treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych tekstów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Jeżeli interesuje Cię uaktualnienie poniższego tekstu pod kątem obowiązującego stanu prawnego - kliknij w link (funkcja dostępna tylko dla zarejestrowanych Użytkowników).

Komentarz do spraw o podział majątku wspólnego małżonków

4.9/5 z 15 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Komentarz do spraw o podział majątku wspólnego małżonków autorstwa sędzi Krystyny Skiepko to najnowsza książka z serii „Komentarze z wokandy” wydawnictwa LexisNexis. Jest to pierwsza publikacja na rynku wydawniczym, która tak kompleksowo analizuje sprawy o podział majątku wspólnego po ustaniu wspólności majątkowej między małżonkami.

Komentarz do spraw o podział majątku wspólnego małżonków

Najnowsza publikacja wydawnictwa LexisNexis kompleksowo i rzeczowo przedstawia problematykę podziału majątku wspólnego małżonków. Autorka przybliża czytelnikowi zarówno kwestie prawa materialnego jak i procesowego wyjaśniając poszczególne przepisy prawne odnoszące się do podziału majątku, posługując się przykładami oraz przywołując konkretne orzeczenia Sądu Najwyższego. Znaczna część pracy poświęcona jest także postępowaniu nieprocesowemu. Publikację dopełniają wzory pism i wniosków oraz orzeczeń sądowych.

 

 

Komentarz autorstwa Krystyny Skiepko przedstawia krok po kroku wszystkie elementy postępowania w sprawach o podział majątku wspólnego małżonków. Publikacja kierowana jest przede wszystkim do adwokatów, radców prawnych i sędziów zajmujących się problematyką spraw cywilnych.

 

„Komentarze z wokandy” to nowa seria wydawnicza LexisNexis pod redakcją sędziego Jacka Ignaczewskiego – popularnego Autora publikacji prawniczych. Najważniejszą cechą książek z tej serii jest przyjęta konwencja komentowania spraw, a nie przepisów, co umożliwia przedstawienie biegu postępowań sądowych w wielopłaszczyznowym ujęciu.

 

Krystyna Skiepko – sędzia mająca wieloletnią praktykę w zakresie orzekania w sprawach z dziedziny prawa cywilnego, w tym w sprawach o podział majątku wspólnego.
 

Data: 19.12.2013 12:36
Autor/źródło: LexisNexis
Kategoria: Rozrywka, Gorące tematy
Słowa kluczowe: prawnik, podział majątku wspólnego małżonków, majątek wspólny, prawo, przepisy prawne
wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.