Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Jak opanować przedegzaminacyjny stres i dobrze zdać egzamin wstępny na aplikację
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?

II Etap konkursu na aplikację sędziowską i prokuratorską

5/5 z 1 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

8 grudnia odbędzie się drugi etap konkursu na aplikację sędziowską i prokuratorską. Jak wygląda II etap konkursu? Jakie będą warunki rejestracji kandydatów? Co może mieć przy sobie zdający? Przeczytajcie nasz informator.

II Etap konkursu na aplikację sędziowską i prokuratorską

Jak wygląda II etap i gdzie się odbędzie?

 

II etap konkursu polega na sporządzeniu pracy pisemnej. Zostanie on przeprowadzony 8 grudnia 2017 roku w siedzibie „Targów w Krakowie” Spółki z o.o., na ulicy Galicyjskiej 9 w Krakowie.

 

W jakich godzinach nastąpi rejestracja kandydatów?

 

Rejestracja kandydatów odbędzie się przy 4 stanowiskach rejestracyjnych i polegać będzie na ustaleniu tożsamości kandydatów na podstawie dowodu osobistego albo paszportu. Rejestracja kandydatów rozpocznie się o godz. 8.00, a zakończy o godz. 9.30. Niezgłoszenie się do rejestracji w wyznaczonych godzinach skutkuje odstąpieniem od udziału w konkursie (niezależnie od przyczyny).

 

Przydział kandydatów do stanowisk rejestracyjnych

 

Sala zostanie podzielona na 4 sektory. Podział kandydatów do sektorów oraz do stanowisk rejestracyjnych nastąpi w porządku alfabetycznym. Wszystkie informacje na ten temat zostaną umieszczone na miejscu.

 

Rozpoczęcie egzaminu

 

II etap konkursu rozpocznie się o godzinie 10.00. czas na sporządzenie pracy pisemnej wynosi 180 minut.

 

Kto może przebywać w sali?

 

W sali mogą przebywać członkowie komisji konkursowej oraz – za zezwoleniem przewodniczącego komisji konkursowej – osoby zajmujące się organizacją egzaminu i obsługą kandydatów, a także pracownicy administratora budynku, jednak tylko w wyjątkowych przypadkach. Osoby towarzyszące kandydatom nie będą wpuszczane na teren budynku, gdzie przeprowadzany jest egzamin.

 

Torby, walizki i płaszcze

 

Płaszcze i inne okrycia wierzchnie należy pozostawiać w szatni. Organizator egzaminu nie zapewnia natomiast osobnego pomieszczenia, gdzie kandydaci mogą pozostawić swoje torby i walizki, a także przedmioty wartościowe.

 

 

Czego nie może mieć ze sobą zdający?

 

Kandydatom zostaną udostępnione akty prawne niezbędne do rozwiązania kazusów. Kandydaci nie mogą mieć ze sobą żadnych urządzeń służących do odbioru, przekazu  lub rejestracji informacji. Nie mogą również posiadać własnych tekstów aktów prawnych, poza udostępnionymi przez komisję, oraz komentarzy, orzecznictwa ani innych opracowań, takich jak własne notatki czy zapiski. Wszystkie materiały i urządzenia będą musiały być złożone do depozytu przed rejestracją. W przeciwnym wypadku, kandydat zostanie wykluczony z konkursu. Kandydaci nie mogą również mieć ze sobą napojów, kanapek i przekąsek – tego typu rzeczy będą odbierane przy wejściu do sali egzaminacyjnej.

 

Na stoliku kandydata może się znajdować jedynie – poza zestawem środków piszących – udostępniony przez organizatora zestaw kazusów, oznakowany papier, wykaz aktów prawnych i woda mineralna.

 

Źródło:
Informacja Przewodniczącego komisji konkursowej z dnia 22 listopada 2017 roku w sprawie określenia godzin i warunków rejestracji kandydatów oraz zasad przeprowadzania w 2017 roku drugiego etapu konkursu na aplikację sędziowską i prokuratorską.

wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2018 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.