Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Podsumowanie tegorocznych egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?
Uwaga! Publikacja archiwalna
Oznacza to, że od czasu jej opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność poniższej treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych tekstów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Jeżeli interesuje Cię uaktualnienie poniższego tekstu pod kątem obowiązującego stanu prawnego - kliknij w link (funkcja dostępna tylko dla zarejestrowanych Użytkowników).

Szukasz pracy? Zacznij od profilu na LinkedIn

4.6/5 z 14 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

– Przydatną opcją jest możliwość wystawiania referencji osobom, które znajdują się na naszej liście kontaktów. Dotyczy to nie tylko obszaru pracy ale i nauki. Nie należy się obawiać, że ktoś doda opinię, której nie chcielibyśmy upublicznić. Zanim rekomendacja pojawi się na naszym profilu, zostaniemy poproszeni o jej zaakceptowanie – mówi Marcin Kotus z Feender.com. – Wzajemne rekomendacje są ważne w zakresie budowania sieci kontaktów zawodowych, a także zrobienia pozytywnego wrażenia na pracodawcy. Wypowiedzi dotyczące poprzednich firm i współpracowników z pewnością zwrócą uwagę potencjalnych rekruterów. Jeśli będą negatywne lub agresywne, od razu zdyskredytują kandydata.

 


LinkedIn to portal stworzony dla profesjonalistów, ale wciąż jest to także platforma społecznościowa wymagająca zaangażowania i aktywności. Samo stworzenie CV i pozostawienie go po to, by po prostu było w sieci, to niewiele. By być lepiej widocznym w wyszukiwarce warto utworzyć spersonalizowany adres URL, dedykowany tylko dla danego profilu, który przyjmuje formę: linkedin.com/in/imienazwisko. Można to zrobić w ustawieniach publicznych konta.


Osoby, które mają ściśle określoną ścieżkę kariery i wiedzą w jakiej firmie chciałyby pracować mogą odnaleźć jej profil i dodać go do sekcji obserwowanych. Umożliwia to dostęp do bieżących informacji na temat danej marki, które pochodzą z pierwszej ręki. Ponadto, może przyczynić się do rozbudowania sieci kontaktów zawodowych. Oczywiście im jest ona większa, tym lepiej. Należy jednak być ostrożnym w kwestii zapraszania bądź przyjmowania zaproszeń nieznanych osób. Każdy chce pochwalić się rozbudowaną listą kontaktów, ale trzeba pomyśleć też o sytuacji, w której ktoś, kogo nie znamy, powoła się na nas, tylko dlatego, że ma nas w liście swoich kontaktów.


– LinkedIn daje bardzo duże możliwości. Udział w dyskusjach, publikowanie ważnych informacji branżowych i obserwowanie tego, co upubliczniają inni profesjonaliści to tylko nieliczne z dostępnych opcji. Jeżeli ktoś poważnie myśli o kształtowaniu swojej ścieżki zawodowej, powinien być aktywnym użytkownikiem tego portalu – podsumowuje Marcin Kotus.
 

wstecz 1 2
Data: 18.02.2014 11:36
Autor/źródło: inACT Public Relations
Kategoria: Kariera, Gorące tematy
Słowa kluczowe: praca, poszukiwanie pracy, pracownik, pracodawca, poszukiwanie pracownika, portal do poszukiwania pracy, kariera zawodowa
wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.