Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Nowelizacja Kodeksu postępowania karnego wchodzi w życie
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?
Uwaga! Publikacja archiwalna
Oznacza to, że od czasu jej opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność poniższej treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych tekstów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Jeżeli interesuje Cię uaktualnienie poniższego tekstu pod kątem obowiązującego stanu prawnego - kliknij w link (funkcja dostępna tylko dla zarejestrowanych Użytkowników).

Od stażysty do prezesa, czyli kariera od podstaw

5/5 z 6 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

– Zaletą udziału w programach stażowych jest fakt, że jeżeli ktoś zaczyna pracę w firmie od najniższego stanowiska, wówczas ma dobrą pozycję do pięcia się po kolejnych szczeblach kariery – tłumaczy Marcin Kotus z Feender.com. – Często by objąć najwyższe stanowiska kierownicze konieczne jest przejście wszystkich niższych szczebli, co zapewnia poznanie charakterystyki pracy i funkcjonowania firmy.

 


Przykładowo, program stażowy Nivea Polska skierowany jest do studentów ostatnich lat studiów i absolwentów kierunków ekonomicznych lub technicznych, którzy mają doświadczenie z praktyk lub działalności w organizacjach studenckich. Dodatkowym atutem w rekrutacji jest nauka lub praca za granicą. W zamian firma proponuje współpracę z profesjonalistami z różnych dziedzin i krajów, zaangażowanie w bieżące funkcjonowanie działu i odpowiedzialność za projekty biznesowe. Podobny program oferuje też Grupa Żywiec. W czasie rocznego szkolenia stażysta przygląda się funkcjonowaniu firmy w obszarze produkcji, działach sprzedażowo-dystrybucyjnych oraz realizując własne projekty w wybranym dziale. W McDonald’s także funkcjonuje kilkuetapowy proces szkolenia. Tworzą go kursy skierowane do kolejnych szczebli pracowników. Pierwsze trzy przeprowadzane są w Polsce, ostatni w jednym z Uniwersytetów Hamburgera na świecie.


Program stażowy to dobre rozwiązanie zarówno dla firm jak i szukających zatrudnienia – dodaje Marcin Kotus. – Fakt, że własne programy coraz częściej organizują nie tylko korporacje międzynarodowe, ale i mniejsze firmy z pewnością korzystnie wpłynie na rynek pracy.
 

wstecz 1 2
Data: 06.02.2014 06:31
Autor/źródło: Feender.com
Kategoria: Kariera
Słowa kluczowe: program stażowy, stażysta, staż, absolwenci kończące edukację, rynek pracy
wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2019 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.