Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Szybka powtórka: Umyślność a nieumyślność, czyli krótko o stronie podmiotowej czynu zabronionego
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?
Uwaga! Publikacja archiwalna
Oznacza to, że od czasu jej opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność poniższej treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych tekstów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Jeżeli interesuje Cię uaktualnienie poniższego tekstu pod kątem obowiązującego stanu prawnego - kliknij w link (funkcja dostępna tylko dla zarejestrowanych Użytkowników).

Tajemnice rynku pracy a skuteczna kariera

5/5 z 4 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Mniej niż połowa młodych osób wchodzących na rynek pracy posiada plan swojej kariery zawodowej, a ponad 43% potrzebuje w tej kwestii czasu do namysłu*.

Tajemnice rynku pracy a skuteczna kariera

Już 5 września br. startuje w Warszawie program rozwoju kariery studentów i absolwentów polskich uczelni – pierwsze warsztaty „Uczelnia dobrych praktyk”. Ich celem jest przygotowanie młodych Polaków do efektywnego wkroczenia na rynek pracy. Eksperci Adecco, NBP, PZU, Fundacji Rozwoju Wolontariatu oraz Uczelni Łazarskiego dostarczą specjalistycznej wiedzy oraz udzielą indywidualnych porad uczestnikom bezpłatnych warsztatów.

Według raportu Deloitte z kwietnia 2013 roku pt. „Pierwsze kroki na rynku pracy. Międzynarodowe badanie studentów i absolwentów”, ponad dwie trzecie pracodawców w Polsce ma problemy ze znalezieniem odpowiednich kandydatów do pracy – również wśród młodych osób. Autorzy raportu stwierdzają, że jednym z najważniejszych wyzwań dla firm jest pozyskiwanie wartościowych pracowników z potencjałem do osiągania wysokich wyników pracy.

 

„W ostatnich latach w polskim systemie szkolnictwa wyższego zaszło wiele istotnych zmian programowych i strukturalno-organizacyjnych, niemniej w dalszym ciągu wymagane są głębokie reformy w tym zakresie. Jednym z ważniejszych problemów dotyczących polskich uczelni wyższych jest brak przygotowania absolwentów wchodzących na rynek pracy na wyzwania i oczekiwania, które stawiają przed nimi pracodawcy. Z naszych doświadczeń wynika, że w programach kształcenia na studiach wyższych brakuje zajęć praktycznych, które rozwijałby kreatywność, przedsiębiorczość i samodzielność studentów. Ponadto młodzi ludzie potrzebują wsparcia oraz przygotowania w procesie planowania i podejmowania decyzji edukacyjno-zawodowych. W tym celu zdecydowaliśmy się na aktywny udział w warsztatach kariery „Uczelnia dobrych praktyk”, aby edukować i prezentować optymalne rozwiązania pozwalające młodym ludziom odnaleźć się na rynku pracy” – komentuje Marcin Ostrowski, Dyrektor Regionu Centralnego Adecco Poland.

 

Według ww. raportu Deloitte wynika, że studenci nisko oceniali przygotowywanie przez uczelnie wyższe do przyszłych obowiązków zawodowych (50% negatywnych opinii) oraz procesu poszukiwania pracy (61% negatywnych opinii).

 

*Pierwsze kroki na rynku pracy. Międzynarodowe badania studentów i absolwentów. Deloitte 2013

 

„W obliczu dynamicznych zmian i rozwoju globalnej gospodarki polski system edukacji, a w szczególności system szkolnictwa wyższego wymaga systematycznego wdrażania nowych rozwiązań i konieczności dopasowania treści programowychdo wymagań i oczekiwań rynku pracy. Uczelnia Łazarskiego ściśle współpracuje z otoczeniem gospodarczym, prowadzi systematyczne badania rynku i oczekiwań pracodawców, co pozwala na zoptymalizowanie i dostosowanie programu kształcenia. Tym samym zwiększamy szanse naszych absolwentów na znalezienie atrakcyjnej pracy, która będzie zgodna z ich kompetencjami i zainteresowaniami. Udział w warsztatach „Uczelnia dobrych praktyk” w gronie znakomitych partnerów z obszaru biznesu jest okazją do wzbogacenia naszych doświadczeń w zakresie współpracy z pracodawcami oraz możliwością wzięcia czynnego udziału w kreowaniu nowych rozwiązań o charakterze tzw. dobrych praktyk w zakresie współpracy ze środowiskiem biznesowym” – komentuje Grażyna Drażba-Derdej, Wiceprezydent Uczelni Łazarskiego.

1 2 dalej
wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2021 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.