Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Ograniczenie dostępu do świadczeń medycznych dla osób niezaszczepionych na Covid -19 w świetle Konstytucji
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?
Uwaga! Publikacja archiwalna
Oznacza to, że od czasu jej opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność poniższej treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych tekstów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Jeżeli interesuje Cię uaktualnienie poniższego tekstu pod kątem obowiązującego stanu prawnego - kliknij w link (funkcja dostępna tylko dla zarejestrowanych Użytkowników).

Deloitte najbardziej atrakcyjnym miejscem pracy dla studentów prawa

5/5 z 8 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Wymarzonym miejscem pracy i kancelarią najbardziej znaną wśród studentów prawa jest kancelaria prawnicza Deloitte Legal. Takie wyniki przyniosło tegoroczne ogólnopolskie badanie pt. „Studenci prawa w Polsce”, przeprowadzone na zlecenie Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Poland przez pracownię BD Center.

Deloitte najbardziej atrakcyjnym miejscem pracy dla studentów prawa

Jedenasta edycja badania została przeprowadzona wśród 1162 studentów wydziałów prawa w 14 miastach Polski.
Kancelaria prawnicza Deloitte Legal zajęła pierwsze miejsce w kategorii rozpoznawalności i wiedzy o firmie (55 proc.). Drugą w kolejności kancelarię prawną Deloitte wyprzedził aż o prawie 20 pp.
Kancelaria prawnicza Deloitte Legal jest również liderem w kategorii najbardziej pożądanego miejsca pracy (16 proc.).

Studenci wypowiadali się nie tylko na temat kancelarii prawnych, z którymi chcieliby związać swoją przyszłość zawodową, ale także największych firm w Polsce, będących pożądanymi pracodawcami. W tej kategorii firma Deloitte zajęła drugą pozycję z 61 proc. rozpoznawalnością, a 17 proc. studentów wybrałoby ją jako swoje miejsce zatrudnienia.

 

„Jesteśmy bardzo dumni, że marka Deloitte i nasza kancelaria prawnicza są tak cenione przez polskich studentów prawa. Od lat staramy się znajdować wśród nich najzdolniejszych i utwierdzać w przekonaniu, że jesteśmy pracodawcą, który daje ogromne szanse rozwoju zawodowego i możliwość pracy przy najróżniejszych projektach, także tych międzynarodowych” – mówi Krzysztof Kwiecień, Dyrektor Działu Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Deloitte w Polsce i Europie Środkowej.

 

Firma Deloitte otrzymała również nagrodę „Mecenasa Edukacji Prawniczej 2012/2013”, przyznawaną firmom i instytucjom, które wnoszą szczególny wkład w rozwój stowarzyszenia ELSA i realizację jego celów statutowych.

 

Badanie realizowane jest cyklicznie od 2002 r. przez ELSA Poland i ma na celu określenie sytuacji studentów prawa w Polsce – ich potrzeb, oczekiwań i kwalifikacji, a także aspiracji zawodowych i zainteresowań. Wyniki tegorocznej ankiety zostały zaprezentowane podczas warszawskiej konferencji 14 czerwca br.


Deloitte Legal, Pasternak, Korba i Wspólnicy Kancelaria Prawnicza sp. k.
posiada sieć biur w największych polskich miastach: Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach i Łodzi. Jesteśmy częścią środkowoeuropejskiej sieci stowarzyszonych z Deloitte kancelarii prawniczych Deloitte Legal, liczącej ponad 900 prawników w Europie, z czego 150 w Europie Środkowej, z głównymi biurami w Pradze, Bratysławie, Budapeszcie, Bukareszcie oraz Warszawie. W Polsce posiadamy zespół ponad 40 prawników, z których większość to radcy prawni i adwokaci.


Więcej informacji.

Zobacz również aktualne oferty pracy i praktyk w Deloitte.
 

Data: 20.06.2013 11:00
Autor/źródło: Deloitte Legal, Pasternak, Korba i Wspólnicy Kancelaria Prawnicza sp. k.
Kategoria: Kariera, Studia
Słowa kluczowe: student prawa, kancelaria prawna, praktyki dla studentów prawa, kancelaria pranwicza Deloitte Legal
wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2021 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.