Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Podsumowanie tegorocznych egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?
Uwaga! Publikacja archiwalna
Oznacza to, że od czasu jej opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność poniższej treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych tekstów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Jeżeli interesuje Cię uaktualnienie poniższego tekstu pod kątem obowiązującego stanu prawnego - kliknij w link (funkcja dostępna tylko dla zarejestrowanych Użytkowników).

Studenci mają szansę na 'Stypendium z Wyboru'

5/5 z 10 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Studenci, który chcą zdobyć pieniądze na realizację dowolnego celu związanego z rozwojem kariery zawodowej mogą wziąć udział w „Stypendium z Wyboru”. W ten sposób sfinansowano już remont silnika w ramach pracy inżynierskiej, materiały naukowe do badań nad osiołkiem katalońskim czy podróż do Parku Lwów w Johannesburgu.

Studenci mają szansę na 'Stypendium z Wyboru'

Ogólnopolski program „Stypendium z Wyboru" to inicjatywa skierowana do kreatywnych, ambitnych studentów i absolwentów - do roku po ukończeniu studiów - którzy mają marzenia związane z edukacją, karierą zawodową, a których nie stać na ich realizację. W konkursie mogą brać udział indywidualnie lub grupowo.

 

Osoby, które chcą wziąć udział w programie powinny do 28 kwietnia stworzyć aplikację w postaci filmiku, prezentacji lub eseju, która jak najlepiej i jak najciekawiej przedstawi ich cel. Laureaci wybierani są w otwartym głosowaniu internautów w którym może wziąć udział każdy. Odbędzie się ono między 6 maja a 16 czerwca. W IV edycji programu, każdy z laureatów może wygrać do 5 tysięcy złotych.

 

 

Stypendium można przeznaczyć m.in. na kursy językowe, opłacenie studiów, zagraniczny wyjazd naukowy, zakup sprzętu niezbędnego do rozwoju kariery zawodowej czy też na otwarcie własnego biznesu.

 

 

Od początku projektu organizatorzy spełnili 62 marzenia warte łącznie ponad 250 tys. zł. Za uzyskane pieniądze sfinansowano już m.in. kursy spawania czy groomingu (psiego fryzjerstwa), koszty podróży na wolontariat w Parku Lwów w Johannesburgu, wydanie książki.

 

 

„Stypendium z Wyboru zapełnia lukę na rynku stypendiów w Polsce. Przed powstaniem projektu, wszystkie dostępne programy brały pod uwagę przede wszystkim wyniki w nauce czy sytuację materialną kandydatów ubiegających się o dodatkowe finansowanie” – czytamy w komunikacie przesłanym przez organizatora konkursu - Fundację Absolvent.pl.

 

 

Jak zapewniają organizatorzy w „Stypendium z Wyboru” zamiast ocen i sytuacji materialnej liczy się jedynie kreatywność, determinacja oraz chęć zawalczenia o swoje marzenia.

 

 

Szczegółowe informacje na temat konkursu są dostępne na stronie (PAP).

 

ekr/ ula/
 

 

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

 

Data: 27.03.2013 09:00
Autor/źródło: PAP - Nauka w Polsce
Kategoria: Kariera, Studia
Słowa kluczowe: ogólnopolski program „Stypendium z Wyboru", stypendium, student, absolwent, kariera zawodowa
wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.