Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Podsumowanie tegorocznych egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?

Polacy przywiązani do swoich pracodawców

5/5 z 4 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Wyniki ankiety przeprowadzonej na www.monsterpolska.pl pokazują, że Polacy w swojej karierze kierują się przede wszystkim poczuciem bezpieczeństwa. Aż 63% pracowników zmienia pracę rzadziej niż co pięć lat.

Polacy przywiązani do swoich pracodawców

Lepszy znany wróg niż nieznany
Polacy nadal pozostają tradycjonalistami jeśli chodzi o dłuższe zatrudnienie u jednego pracodawcy. 5% pracowników zmienia posadę co 5 lat, natomiast aż 63% osób czeka z decyzją o podjęciu nowej pracy jeszcze dłużej.„Stała posada, do tego na umowę na czas nieograniczony, daje przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Dlatego wiele osób, nawet pomimo mankamentów „starej pracy” boi się ryzyka związanego ze zmianą i nie szuka „innej posady”. Nowe środowisko wiąże się z wyzwaniami i odmiennymi  obowiązkami. Ponadto oznacza konieczność dostosowania się do nieznanej sytuacji” – dodaje ekspert monsterpolska.pl, Małgorzata Majewska.

Do odważnych świat należy
Co piąty Polak raz na dwa lata zatrudnia się w nowej firmie.„Najczęściej zmieniają pracę najmłodsi stażem pracownicy, którzy zatrudnienie traktują jako szansę na zdobycie doświadczenia i rozwoju zawodowego. Poszukują nowych wyzwań i lepszych perspektyw. Ponadto są bardziej mobilni i nie boją się zmian” – wyjaśnia ekspert monsterpolska.pl.  Według ankiety co dziesiąty pracownik zmienia pracę co roku lub częściej. 5% osób żegna się z pracodawcami po okresie 6 miesięcy.

Data: 27.08.2012 00:00
Autor/źródło: monsterpolska.pl
Kategoria: Kariera
Słowa kluczowe: dłuższe zatrudnienie u jednego pracodawcy, zatrudnienie, pracownik, pracodawca, stała posada, umowa o pracę, zdobycie doświadczenia rozwój zawodowy
wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.