Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Sądy szukają sędziów i referendarzy sądowych
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?

Ułatwienia dla studentów – porozumienie w sprawie praktyk studenckich

5/5 z 4 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Minister Sprawiedliwości Jarosław Gowin oraz reprezentanci 16 wyższych uczelni podpisali dzisiaj porozumienia w sprawie organizacji i zaliczania zawodowych praktyk studenckich.

Ułatwienia dla studentów – porozumienie w sprawie praktyk studenckich

 

Dokument określa zasady i tryb współpracy w zakresie odbywania i zaliczania nieodpłatnych studenckich praktyk zawodowych i staży przez studentów nauk pedagogiczno-psychologicznych o specjalnościach: pedagogika resocjalizacyjna, pedagogika sądowo-penitencjarna, pedagogika kryminologiczna, resocjalizacja oraz na kierunku prawo o specjalności kryminologia – w zespołach kuratorskiej służby sądowej przy sądach rejonowych na terenie całego kraju.

 

- Podpisanie porozumień w sprawie organizacji i zaliczania zawodowych praktyk studenckich w zespołach kuratorskiej służby sądowej traktujemy jako początek owocnej - mam nadzieję - współpracy pomiędzy Ministerstwem Sprawiedliwości, a szkołami wyższymi w zakresie wymiany poglądów i idei na temat współczesnych wyzwań i metod ograniczania zjawisk patologicznych, z którymi musi sobie radzić wymiar sprawiedliwości – powiedział w trakcie uroczystości Minister Jarosław Gowin. - Obowiązek odbywania i zaliczania zawodowych praktyk studenckich jest jednym z podstawowych obowiązków studenckich wynikających z regulaminów studiów lub regulaminów praktyk przyjętych przez właściwe władze szkół wyższych. Dla jednostek organizacyjnych nadzorowanych przez Ministra Sprawiedliwości, jakimi niewątpliwie są zespoły kuratorskie działające przy sądach rejonowych jest to natomiast jeden ze sposobów na pozyskiwanie najzdolniejszych, wykazujących najwyższe umiejętności interpersonalne osób do pełnienia w przyszłości funkcji kuratora społecznego, jak i do pracy zawodowej kuratora sądowego - dodał.

 

Jarosław Gowin podkreślił, że Ministerstwo Sprawiedliwości zawsze szczególnie mocno akcentowało konieczność podejmowania działań na rzecz podnoszenia przez kuratorów ich kwalifikacji zawodowych i poziomu wykonywanej przez nich pracy, zwłaszcza w sytuacji stojących przed resortem, który reprezentuję, nieuniknionych i poważnych zadań związanych z wykonywaniem orzeczeń sądów karnych oraz sądów rodzinnych i nieletnich.

 

Zdecydowana większość - około 70% wszystkich orzeczeń w sprawach karnych wydawanych przez sądy w Polsce wiąże się z pozostawieniem osądzonego sprawcy przestępstwa na wolności i poddania go różnym oddziaływaniom resocjalizacyjno - wychowawczym oraz kontrolnym kuratora sądowego.

 

1 2 dalej
Data: 16.02.2012 12:30
Autor/źródło: Ministerstwo Sprawiedliwości
Kategoria: Kariera
Słowa kluczowe: zasady studenckich praktyk zawodowych, staż, student prawa, prawo, porozumienie ws. praktyki studenckie, sąd, szkolnictwo wyższe, studia, praca zawodowa, kuratorzy sądowi
wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.