Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Ogłoszono o wolnych stanowiskach w sądach powszechnych
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?

IV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy z Postępowania Karnego

5/5 z 1 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Katedra Postępowania Karnego Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku oraz Studenckie Koło Nauk Penalnych mają zaszczyt zaprosić do udziału w „IV Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy z Postępowania Karnego”, który odbędzie się w dniach 9-10 czerwca 2016 r. na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.

IV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy z Postępowania Karnego

Katedra Postępowania Karnego wraz ze Studenckim Kołem Nauk Penalnych już od 20 lat organizuje Wydziałowy Konkurs Wiedzy o Naukach Penalnych w kategorii "Postępowanie karne". W związku z tym, cztery lata temu, mając na względzie wysoką pozycję Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, postanowiliśmy dać początek nowej tradycji – przeprowadzić Ogólnopolski Konkurs Wiedzy z Postępowania Karnego. Z powodzeniem zrealizowaliśmy już trzy edycje tegoż konkursu, który bez wątpienia wpływa na rangę naszego Wydziału Prawa.

 

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest wyłonienie spośród wyższych uczelni państwowych najlepszych studentów – karnistów. To wydarzenie, jako forum spotkań studentów ze wszystkich Wydziałów Prawa w Polsce, korzystnie wpłynie na konsolidację środowisk akademickich i zaowocuje współpracą w przyszłości.

 

 

 

Konkurs skierowany jest do studentów kierunku Prawo publicznych uczelni wyższych o statusie uniwersytetu, realizujących w roku akademickim 2015/2016 przedmiot Postępowanie Karne. W konkursie może wziąć udział dwóch studentów z każdego Wydziału Prawa. Zgłoszeń dokonują pracownicy Katedry/Zakładu Postępowania Karnego zainteresowanego Wydziału, natomiast sposób wyłonienia uczestników konkursu organizatorzy pozostawiają w gestii kadry naukowej danej jednostki.

 

Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich polega na rozwiązaniu zestawu zadań w formie pisemnej. Do drugiego, finałowego etapu przechodzą studenci, którzy w pierwszej turze uzyskali najwięcej punktów. Finał konkursu będzie polegać na odpowiedzi ustnej przed Komisją Konkursową na dwa losowo wybrane pytania, sprawdzające wiedzę ogólną i umiejętności rozwiązywania problemów dotyczących procedury karnej. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody rzeczowe. Komisję konkursową stanowią wybitni procesualiści karni:

  1. Prof. zw. dr hab. Stanisław Waltoś, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
  2. Prof. dr hab. Lech K. Paprzycki, Akademia im. L. Koźmińskiego w Warszawie, Prezes Izby Karnej SN
  3. Dr hab. Katarzyna Dudka, prof. Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
  4. Dr hab. Hanna Paluszkiewicz, prof. Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, prof. Uniwersytetu Zielonogórskiego
  5. Dr hab. Krzysztof Woźniewski, prof. Uniwersytetu Gdańskiego
  6. Prof. zw. dr hab. Cezary Kulesza, Uniwersytet w Białymstoku

 

Zgłoszenia wytypowanych uczestników należy dokonać do dnia 1 czerwca 2016 r. na adres: sknp.uwb@wp.pl
Wszelkie Szczegółowe informacje zawarte zostały w Regulaminie konkursu dostępnym na stronie internetowej Wydziału Prawa UwB »
oraz Studenckiego Koła Nauk Penalnych »

 

Data: 23.05.2016 10:42
Autor/źródło: Autor zewnętrzny
Kategoria: Rozrywka, Gorące tematy, Studia
Słowa kluczowe: konkurs, konkurs wiedzy, postępowanie karne, konkurs ogólnopolski
wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.