Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Ogłoszono o wolnych stanowiskach w sądach powszechnych
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?

I edycja Ogólnopolskiego Konkursu Mediacyjno-Negocjacyjnego

4.2/5 z 5 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Koło Naukowe Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów TBSP Uniwersytetu Jagiellońskiego ma zaszczyt zaprosić wszystkich studentów prawa do udziału w I edycji Ogólnopolskiego Konkursu Mediacyjno-Negocjacyjnego #mediUJ!

I edycja Ogólnopolskiego Konkursu Mediacyjno-Negocjacyjnego

Celem konkursu jest promowanie idei mediacji, jako metody alternatywnej dla procesu sądowego. Poprzez nowatorską koncepcję konkursu chcemy aktywizować społeczność studencką do współdziałania i rozwijania umiejętności negocjacyjnych - konkurs ma bowiem postać turnieju dla trzyosobowych drużyn.

 

Wydarzenie przeznaczone jest dla studentów od I do V roku (od 19 do 26 roku życia) wydziałów prawa wszystkich wyższych uczelni publicznych i niepublicznych w Polsce.

 

 

Konkurs składać się będzie z dwóch etapów: pisemnego oraz ustnego. Etap pisemny (do 20 marca), mający charakter eliminacji wstępnych, polegać będzie na stworzeniu hipotetycznego orzeczenia sądu powszechnego w sprawie przedstawionej w Kazusie Konkursowym oraz propozycji ugody zawartej przed mediatorem w tej samej sprawie. Etap ustny, składający się z ćwierćfinału, półfinału i finału odbędzie się w Krakowie 15-16 kwietnia br. i pozwoli ośmiu najlepszym drużynom zmierzyć się ze sobą w czasie symulacji mediacji.

 

Partnerami merytorycznymi Konkursu są: Centrum Alternatywnego Rozwiązywania Sporów (Centrum ARS) przy Wydziale Prawa i Administracji UJ oraz Katedra Socjologii Prawa UJ.

 

Partnerami honorowymi projektu są m.in.: Sąd Najwyższy, Centrum Mediacyjne przy Naczelnej Radzie Adwokackiej i Ośrodek Mediacji Facultas Iuridica, Rzecznik Praw Obywatelskich,  oraz Marszałek Województwa Małopolskiego.

 

Na zwycięzców czeka nagroda pieniężna w wysokości 3 000 zł ufundowana przez Kancelarię T. Studnicki, K. Płeszka, Z. Ćwiąkalski, J. Górski Spółka komandytowa oraz nagrody rzeczowe ufundowane m.in. przez Wydawnictwo Wolters Kluwer, C.H. Beck, OD.NOWA., Difin i innych.

 

Po więcej informacji, Kazus Konkursowy oraz pełną listę Sponsorów i Partnerów zapraszamy Państwa na naszą stronę internetową oraz profil na portalu Facebook.

 

 

 

Data: 07.03.2016 15:38
Autor/źródło: Koło Naukowe TBSP UJ
Kategoria: Akademickie newsy, Rozrywka, Gorące tematy, Studia
Słowa kluczowe: mediacje, negocjacje, spór, konkurs
wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.