Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Szybka powtórka: Umyślność a nieumyślność, czyli krótko o stronie podmiotowej czynu zabronionego
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?

Studenci Uniwersytetu Łódzkiego w światowym finale konkursu Imagine Cup

5/5 z 10 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Czworo studentów Uniwersytetu Łódzkiego będzie reprezentować Polskę w światowym finale konkursu dla młodych innowatorów Imagine Cup, który odbędzie się w lipcu tego roku w Seattle w USA - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik uczelni Tomasz Boruszczak.

Studenci Uniwersytetu Łódzkiego w światowym finale konkursu Imagine Cup

Boruszczak przypomniał, że w drodze do światowego finału studenci UŁ (troje z Wydziału Matematyki i Informatyki i jeden absolwent WMII, obecnie student z Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej) startujący w kategorii Gry - wygrali najpierw finały krajowe, a później półfinały międzynarodowe.

 

Renata Ciesielska, Bartosz Jędrasik, Łukasz Kraśniewski, Piotr Rachubiński tworzący zespół Serious English Name opracowali grę komputerową Bandbarian.

 

Jak mówią jej twórcy "gra ma pomóc rozwiązać problem braku ruchu oraz spadków motywacji do aktywności fizycznej wśród młodzieży".

 

Gracz poprzez ćwiczenia fizyczne sprawia, że jego wirtualny awatar również staje się coraz silniejszy, zdobywa nowe umiejętności, co daje mu przewagę podczas rywalizacji z pozostałymi graczami. Bandbarian adresowana jest głównie do osób w wieku 13-21 lat.

 

Imagine Cup, organizowany przez firmę Microsoft, to największy na świecie konkurs technologiczny dla studentów. W jego dotychczasowych edycjach udział wzięło niemal 2 miliony studentów ze 190 krajów. Poza atrakcyjnymi nagrodami, zwycięskie drużyny otrzymują pełne wsparcie ekspertów Microsoft, a także narzędzia niezbędne do rozwoju swoich projektów.

Data: 09.06.2015 12:29
Autor/źródło: PAP
Kategoria: Rozrywka
Słowa kluczowe: konkurs dla młodych innowatorów, wirtualny awatar, aktywność fizyczna, konkurs technologiczny dla studentów
wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2021 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.