Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Sędziowie i referendarze sądowi znów poszukiwani -w sądach kolejne wolne etaty
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?

'Uwaga! Upadek!', czyli konkurs na algorytm wykrywający upadek

5/5 z 12 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Miłośnicy kodowania mogą zaproponować algorytm, który pozwoli wykryć upadek starszej osoby czy zasłabnięcie podczas imprezy masowej. W konkursie „Uwaga! Upadek!”, zorganizowanym przez Politechnikę Gdańską, na najlepszy zespół czeka 10 tys. zł.

'Uwaga! Upadek!', czyli konkurs na algorytm wykrywający upadek

Konkurs organizuje Centrum Doskonałości Naukowej Infrastruktury Wytwarzania Aplikacji (CD NIWA) na Politechnice Gdańskiej. Mogą brać w nim udział 3-4 osobowe zespoły. Wygra ten zespół, który zaproponuje i zaimplementuje najlepszy algorytm pozwalający wykryć sytuację upadku, przy pomocy analizy strumienia wideo np. z kamery systemu monitoringu.

 

 

"Pod lupę wzięto temat z pozoru błahy. Upadki zdarzają się każdemu i najczęściej wychodzimy z nich bez szwanku" – mówi specjalistka ds. promocji projektu CD NIWA Joanna Chrzanowska. "Popatrzmy na to jednak z perspektywy osób starszych, niepełnosprawnych, z zaburzeniami neurologicznymi, wówczas brak pomocy stanowi zupełnie inny stopień ryzyka i konsekwencji dla zdrowia" - zauważa.

 

Jak informuje Politechnika Gdańska, aplikacja może mieć znacznie szersze zastosowanie, może przydać się w sytuacjach i miejscach, w których wzrasta ryzyko utraty równowagi i przewrócenia się. Algorytm będzie można zastosować do wykrywania zasłabnięć podczas imprez masowych, upałów, w szpitalach, w miejscu pracy. "Implementacja takiego algorytmu mogłaby mieć zastosowanie w zaawansowanych systemach monitoringu, automatycznie rozpoznając niebezpieczną dla zdrowia ludzkiego sytuację i umożliwiając natychmiastową reakcję odpowiedniego personelu" - czytamy na stronie internetowej Politechniki Gdańskiej.

 

Uczestnicy konkursu dostaną możliwość pracy na platformie KASKADA, która wspiera analizę danych multimedialnych do identyfikacji obiektów i niebezpiecznych zdarzeń. Platforma została już wykorzystana m.in. do tworzenia aplikacji analizujących obraz z kamer, docierający do platformy z dworców, lotnisk, a nawet ludzkiego przewodu pokarmowego.

 

Termin rejestracji do konkursu upływa już 10 marca. Wystarczy wymyślić ciekawą nazwę dla zespołu i wyznaczyć lidera, który rejestruje zespół za pomocą elektronicznego formularza. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie: http://konkurs.niwa.gda.pl/ .

 

Najlepszy zespół programistów wygra 10 tys. złotych. Organizatorzy z CD NIWA przewidzieli również nagrody dodatkowe w postaci sprzętu elektronicznego.

Data: 06.03.2015 13:00
Autor/źródło: PAP
Kategoria: Rozrywka
Słowa kluczowe: konkurs, konkurs dla studentów, stworzenie algorytmu, algorytm na wykrycie zasłabnięcie podczas imprezy masowej
wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.