Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Sądy szukają sędziów i referendarzy sądowych
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?

'Szczwane Chrabąszcze' wygrały konkurs EYe on Tax

5/5 z 16 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

"Szczwane Chrabąszcze" - czteroosobowa drużyna Uniwersytetu Warszawskiego - zwyciężyła w 10. edycji konkursu EYe on Tax. Studenci kierunków prawniczych i ekonomicznych mierzą się w nim z zadaniami dla profesjonalnych doradców podatkowych.

'Szczwane Chrabąszcze' wygrały konkurs EYe on Tax

Do jubileuszowej edycji konkursu EYe on Tax - organizowanego przez firmę doradczą EY - zgłosiła się rekordowa liczba 719 drużyn, złożonych ze studentów kierunków prawniczych i ekonomicznych.

 

 

Najlepsza okazała się czteroosobowa drużyna Uniwersytetu Warszawskiego "Szczwane Chrabąszcze", w której znaleźli się: Aleksandra Kielar, Jakub Nowicki, Jolanta Szabłowska i Ksawery Wardacki. W końcowym etapie pokonali oni reprezentantów Uniwersytetu Jagiellońskiego: drużynę "Nowak i Przyjaciele", w składzie: Kacper Nowak, Jakub Pankowiec, Magdalena Witka i Joanna Wiśniowska.

Zwycięzcy będą mogli odbyć płatne praktyki w Dziale Doradztwa Podatkowego EY i już u progu swojej kariery zawodowej zapoznają się ze specyfiką pracy w branży doradczej. Dostali także nagrodę pieniężną w wysokości 24 tys. zł do podziału, vouchery na szkolenia w EY Academy of Business oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez partnerów konkursu.

 

EYe on Tax to ogromne wyzwanie – zarówno natury intelektualnej, jak i emocjonalnej. Z mojej perspektywy jest to tego rodzaju konkurs, który sprawdza nie tylko zdobytą wiedzę, ale również umiejętność efektywnego korzystania z niej, klarownego i precyzyjnego jej przekazywania. Choć w poszczególnych etapach konkursu sprawdzane są różne umiejętności, jedno jest pewne – tutaj praca grupowa stanowi klucz do sukcesu. Chodzi zatem o wzajemne uzupełnianie się, motywowanie, wsparcie, dobrą współorganizację pracy" - mówi Jolanta Szabłowska ze zwycięskiej drużyny „Szczwane Chrabąszcze".

 

Rozpoczęty jesienią minionego roku konkurs był trzyetapowy. W pierwszym etapie uczestnicy analizowali zadania przygotowane przez doradców podatkowych z EY. W drugim - rozwiązywali studia przypadków, wykazując się dogłębną znajomością polskiego prawa podatkowego. Studenci byli również poproszeni o przyjrzenie się rozprawie w jednym z sądów administracyjnych w Polsce. Ten element konkursu, choć nieobowiązkowy, gwarantował zdobycie dodatkowych punktów w pierwszych etapach EYe on Tax.

 

Do trzeciej i ostatniej rundy awansowało 12 najlepszych drużyn. Trzyczęściowy finał składał się z prezentacji i testu wiedzy, zaś jego końcowy etap przybrał formę rozprawy sądowej. Wyłonione zostały dwa najlepsze zespoły, które stanęły przed sobą jako strony w symulacji rozprawy przed sądem administracyjnym.

 

Start kolejnej edycji konkursu EYe on Tax planowany jest na jesień 2015 roku.

Data: 22.01.2015 10:30
Autor/źródło: PAP
Kategoria: Rozrywka, Zawody prawnicze
Słowa kluczowe: konkurs dla studentów, staż w dziale doradztwa podatkowego, EYe on Tax, kariera zawodowa, doradcy podatkowi
wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.