Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Sądy szukają sędziów i referendarzy sądowych
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?

Uniwersytecki kurs z 'Marnowania czasu w Internecie'

5/5 z 9 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Wydział Anglistyki Uniwersytetu Pensylwanii zaprasza studentów na kurs pt. "Marnowanie czasu w Internecie". Początek wiosną przyszłego roku. Prowadzącym ma być prof. Kenneth Goldsmith, znany m.in. z zeszłorocznej próby wydrukowania całej Sieci. Powstałą w ten sposób wystawę poeta dedykował internetowemu aktywiście Aaronowi Swartzowi, który popełnił w styczniu 2013 r. samobójstwo.

Uniwersytecki kurs z 'Marnowania czasu w Internecie'

Z opisu kursu wynika, że studenci będą musieli wpatrywać się przez 3 godziny w ekran, kontaktując się wyłącznie za pośrednictwem pokojów rozmów, botów i mediów społecznościowych. Jedynymi materiałami mają być laptopy i łącza WiFi.

 

 

Punktem wyjścia dla wykładów są dywagacje dotyczące kwestii, czy można zrekonstruować swoją biografię wyłącznie w oparciu o działalność na Facebooku, napisać dobrą powieść, przeglądając wpisy z Twittera czy wreszcie uznać Internet za najwspanialszy poemat, jaki kiedykolwiek napisano.

 

Zapoznając się z długą historią tracenia czasu, uczestnicy projektu będą czytać krytyczne teksty m.in. Betty Friedan czy Henriego Lefebvre'a. Rozpraszanie się, wielozadaniowość i bezcelowe przeglądanie zasobów obowiązkowe!


Autor: Anna Błońska

Data: 30.10.2014 13:42
Autor/źródło: KopalniaWiedzy.pl
Kategoria: Rozrywka
Słowa kluczowe: spędzenie czasu przed komputerem, marnowanie czasu przed komputerem, aktywność internautów, kurs marnowania czasu w Internecie
wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.