Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Nowelizacja KPC: Co zmieni się w procedurze cywilnej po 1 marca 2020 roku?
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?
Uwaga! Publikacja archiwalna
Oznacza to, że od czasu jej opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność poniższej treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych tekstów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Jeżeli interesuje Cię uaktualnienie poniższego tekstu pod kątem obowiązującego stanu prawnego - kliknij w link (funkcja dostępna tylko dla zarejestrowanych Użytkowników).

Dramat psychologiczny 'Obietnica' o życiu nastolatków z pokolenia online od dziś w kinach

5/5 z 7 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Dziś do kin wchodzi „Obietnica” – dramat psychologiczny w reżyserii Anny Kazejak. Film opowiada o dojrzewaniu nastolatków z tak zwanego pokolenia online. Stanowi też studium kondycji współczesnej polskiej rodziny. W rolach głównych zobaczymy Dawida Ogrodnika, Andrzeja Chyrę, Magdalenę Popławską oraz debiutującą na ekranie Elizę Rycembel. Premierowy pokaz „Obietnicy” odbył się w lutym podczas prestiżowego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Berlinale.

Dramat psychologiczny 'Obietnica' o życiu nastolatków z pokolenia online od dziś w kinach

Film przedstawia historię Lili i Janka, pary nastolatków, których zagubienie we współczesnym świecie, niepewność oraz pragnienie bliskości i bycia kochanym, prowadzi do tragedii. Dokonana przez jedno z nich zbrodnia stanowi dla Anny Kazejak pretekst do pokazania skomplikowanych relacji we współczesnej rodzinie. Reżyserka podkreśla, że inspiracją były dla niej własne obawy, związane z macierzyństwem i wychowywaniem dzieci.

 

 

– Mam dzieci i często się zastanawiam, co je czeka i w jaki świat je wypuszczam, z czym przyjdzie im się zmierzyć, jeśli chodzi o kwestie wychowawcze. Chciałam opowiedzieć szczerze o takich sytuacjach, które się gdzieś wokół mnie dzieją, o sprawach relacji międzypokoleniowych, ale też międzyludzkich – mówi reżyserka filmu, Anna Kazejak, agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

 

 

 

 

„Obietnica” porusza także problem odpowiedzialności. Bohaterowie filmu, zajęci układaniem własnego życia uczuciowego, nie do końca radzą sobie z rodzicielstwem i wynikającymi z niego obowiązkami. Magdalena Popławska, odtwórczyni roli matki Lili, zastrzega jednak, że w „Obietnicy” postacie są niejednoznaczne i nie podlegają łatwej ocenie.

 

– Okazuje się, że mój partner, który nie jest rodzicem, jest najbardziej odpowiedzialny. W momencie, gdy trzeba pomóc tej młodej dziewczynie, tylko on staje na wysokości zadania, bo ta rodzina już się po prostu rozpadła. Młody chłopak, który jeszcze może powinien grać w piłkę z kolegami i tak naprawdę nie mieć tej odpowiedzialności, staje na wysokości zadania, jest najdojrzalszy z nas wszystkich – opowiada Magdalena Popławska.

 

1 2 dalej
Data: 14.03.2014 08:47
Autor/źródło: Newseria Lifestyle
Kategoria: Rozrywka
Słowa kluczowe: film, dramat psychologiczny, rzeczywistość młodszych ludzi, relacje międzypokoleniowe, relacje rodzinne
wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.