Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Nowelizacja KPC: Co zmieni się w procedurze cywilnej po 1 marca 2020 roku?
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?
Uwaga! Publikacja archiwalna
Oznacza to, że od czasu jej opublikowania pojawiły się zmiany aktów prawnych, mogące wpływać na aktualność poniższej treści. SerwisPrawa.pl nie aktualizuje automatycznie wszystkich publikowanych tekstów zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi.

Jeżeli interesuje Cię uaktualnienie poniższego tekstu pod kątem obowiązującego stanu prawnego - kliknij w link (funkcja dostępna tylko dla zarejestrowanych Użytkowników).

Ostrołęka - Ukraina - wspólna sprawa

4.7/5 z 17 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Prezydent Miasta Ostrołęki i Ostrołęckie Centrum Kultury oraz ostrołęckie grupy muzyczne zapraszają w dniu 6 marca br., o godz. 18.00 w okolice „Sceny przy Kupcu”, na koncert pod hasłem „Ostrołęka - Ukraina - wspólna sprawa”.

Ostrołęka - Ukraina - wspólna sprawa

Atak Rosji na Ukrainę wzbudził u wszystkich Polaków ogromny niepokój, także wśród mieszkańców naszego miasta jest to główny temat rozmów i powód do troski o przyszłość Polski i Europy. Szybko zmieniająca się sytuacja na Ukrainie może dotknąć także nas, a czwartkowy koncert jest organizowany w geście solidarności z naszymi wschodnimi sąsiadami. Nie bądźmy obojętni, wyraźmy swój sprzeciw, okażmy solidarność Ukrainie!

 


Zabierzmy ze sobą flagi Polski, barwy Ukrainy, przygotujmy tablice z hasłami, bądźmy razem z Ukraińcami!
W koncercie wystąpią:
-Zespół „Droga na Ostrołękę”,
-Studio Piosenki z fragmentami koncertu „Obrazy V – piosenki Jacka Kaczmarskiego”.


Podczas koncertu będzie prowadzona zbiórka pieniędzy przez Caritas Łomżyński na rzecz wsparcia wolnej Ukrainy.

Ponadto Galeria Ostrołęka przygotowuje wystawę fotografii Grażyny Myślińskiej i Sławomira Olzackiego "LUDZIE MAJDANU". Autorzy, członkowie Fotoklubu RP i OTF, znani są ostrołęczanom z wielu wspólnych realizacji prezentowanych przez Galerię Ostrołęka.


"Kiedy w końcu listopada prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz odmówił podpisania umowy stowarzyszeniowej pomiędzy Ukrainą a UE, ludzie zbuntowali się. Tradycyjnym miejscem protestów jest w Kijowie Majdan. Rozstawili namioty i powiedzieli, że nie ruszą się stamtąd, dopóki władza nie zmieni decyzji. Nikt wówczas nie potraktował tego poważnie. Zakładano, że nadejdą mrozy i ludzie rozejdą się do domów. Tymczasem protest na Majdanie trwał i rozszerzał się. Był - i jest - Majdan miejscem, gdzie wykuwa się kształt nowej Ukrainy. Byliśmy tam na przełomie grudnia i stycznia. Razem z Ukraińcami witaliśmy na Majdanie Nowy Rok - pełni obaw, ale i nadziei. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie jak działa Majdan, kim są ludzie, którzy tam trwają i których postawa decyduje o przyszłości Ukrainy? 20 lutego na Majdanie polała się krew. Towarzyszyliśmy rannym rewolucjonistom z Majdanu w ich pobycie w szpitalu. O tym są nasze zdjęcia. Ludzie na Majdanie często prosili nas: pokażcie światu, że jesteśmy normalnymi, pokojowo nastawionymi ludźmi, walczącymi o lepszą przyszłość naszej ojczyzny. Staraliśmy się spełnić tę prośbę i pokazać ludzi Majdanu w ich codzienności. Chcielibyśmy, aby poznali ich także goście naszej wystawy".


Wernisaż wystawy i spotkanie z autorami: piątek, 14 marca 2014 r., o godzinie 18.00 w holu OCK.

Data: 05.03.2014 08:50
Autor/źródło: Rzecznikprasowy.pl
Kategoria: Rozrywka, Gorące tematy
Słowa kluczowe: koncert, solidarność z Ukrainą, sytuacja na Ukrainie, solidarność
wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.