Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Sądy szukają sędziów i referendarzy sądowych
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?

Z czego nie żartują Niemcy, śmieją się Polacy

5/5 z 6 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Wyniki sondażu miesięcznika Reader’s Digest pokazują, że Polacy są zdecydowanie bardziej tolerancyjni w kwestii dowcipów niż Niemcy. Częściej jesteśmy skłonni żartować m.in. z kobiet, religii oraz cudzoziemców. Aż 58 proc. Polaków uznało, że każdy temat jest dobry do żartów. Z tym stwierdzeniem zgodziło się jedynie 18 proc. Niemców.

Z czego nie żartują Niemcy, śmieją się Polacy

Miesięcznik Reader’s Digest postanowił zbadać poczucie humoru Polaków i Niemców, zadając im pytanie: „Z czego nie powinniśmy żartować?” Wydawałoby się, że Polacy wykażą konserwatywną postawę w kwestii dowcipów, jednak z odpowiedzi udzielonych przez ankietowanych wynika, że Polacy są bardziej skłonni do żartów niż Niemcy, i to na każdy temat.

Polska postrzegana jest jako kraj religijny, jednak to Polacy są zdecydowanie bardziej tolerancyjni wobec dowcipów na temat wiary niż nasi zachodni sąsiedzi. Jedynie 38 proc. Polaków i aż 61 proc. Niemców uznało, że religia to nieodpowiedni temat do żartów.Polacy nie boją się również żartować z cudzoziemców i homoseksualistów. Jedynie 16 proc. polskich respondentów jest zdania, że nie należy śmiać się z osób innej narodowości, a zaledwie 11 proc. uważa, że orientacja seksualna nie powinna stanowić tematu dowcipów. Postawa Niemców jest odmienna. Aż 58 proc. ankietowanych jest przekonanych, że nie należy stroić żartów z cudzoziemców, a 57 proc. nie śmieszą dowcipy o homoseksualistach.Od Niemców różni nas także podejście do żartów z płci. Jedynie 6 proc. polskich ankietowanych uznało, że nie należy się śmiać z kobiet, a 5 proc. uważa, że nie powinniśmy żartować z mężczyzn. Wśród Niemców odsetek ten był zdecydowanie większy – kolejno 44 proc. i 41 proc.

Data: 23.08.2012 07:00
Autor/źródło: Reader's Digest
Kategoria: Rozrywka
Słowa kluczowe: poczucie humoru Polaków, poczucie humoru Niemców, poczucie humoru, żart, dowcip
wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.