Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Ograniczenie dostępu do świadczeń medycznych dla osób niezaszczepionych na Covid -19 w świetle Konstytucji
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?

Legitymacje w czasie pandemii

5/5 z 1 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

W czasie pandemii działalność uczelni jest mocno ograniczona. Jak wpływa to na"ważność" legitymacji studenckiej czy doktoranckiej?

Legitymacje w czasie pandemii

Czy trzeba potwierdzać ważność legitymacji?

 

19 października 2020 r. rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego kształcenie na studiach, studiach podyplomowych, a także kształcenie doktorantów w formie stacjonarnej, zostało ograniczone – zastąpiono je kształceniem hybrydowym bądź zdalnym. Zgodnie z przepisami ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (art. 51b ust. 4), w okresie ograniczenia lub zawieszenia funkcjonowania uczelni oraz przez 60 dni po jego zakończeniu, legitymacje studenckie i legitymacje służbowe nauczycieli akademickich są ważne, bez konieczności ich potwierdzania.


Ważność legitymacji doktoranta

 Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego informuje, że zgodnie z art. 198b ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2020 r. poz. 85, z późn. zm.), w przypadku zawieszenia kształcenia doktorantów, w okresie tego zawieszenia oraz przez 60 dni po jego zakończeniu, legitymacje doktoranta są ważne, bez konieczności potwierdzania ich ważności. Przepis stosuje się również do legitymacji, które utraciły ważność w okresie 30 dni poprzedzających zawieszenie kształcenia doktorantów.Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 16 października 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania niektórych podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 1835), które zostało wydane m.in. na podstawie upoważnienia zawartego w art. 198a ww. ustawy, zawieszono kształcenie doktorantów w klasycznej formie na rzecz kształcenia tzw. hybrydowego bądź kształcenia zdalnego.

 


 

W związku z powyższym legitymacje doktoranta, zgodnie z art. 198b ww. ustawy, zachowują ważność w okresie zawieszenia kształcenia wprowadzonego ww. rozporządzeniem oraz przez 60 dni po jego zakończeniu. Wskazany termin 60 dni należy liczyć od dnia utraty mocy obowiązującej przez przepisy rozporządzenia wprowadzającego zawieszenie kształcenia doktorantów.
 

Data: 01.12.2020 07:00
Autor/źródło: Zespół portalu sPrawnik.pl
Kategoria: Prawo, Aplikacje, Gorące tematy, Studia, Zawody prawnicze, Finanse studenta
Słowa kluczowe: legitymacja studencka, ważność legitymacji, studia, studia doktoranckie, kształcenie doktorantów
wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2021 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.