Załóż bezpłatne konto Zaloguj się Zaloguj się przez Facebooka
Kalendarz studenta: Brak wydarzeń na dziś
Polecamy: Podsumowanie tegorocznych egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze
Z ostatniej chwili...
Sonda Na którą aplikację się wybierasz?

Egzaminy wstępne na aplikacje prawnicze-ostatnie odliczanie

0/5 z 0 ocen.
(kliknij w gwiazdkę aby ocenić)

Już jutro przyszli adwokaci, radcowie prawni, notariusze oraz komornicy przystąpią do egzaminu wstępnego na aplikację.

Egzaminy wstępne na aplikacje prawnicze-ostatnie odliczanie

Egzamin wstępny na aplikacje prawnicze 2020

 

W sobotę 26 września 2020 r. o godz. 11.00 na terenie całego kraju po raz piętnasty zostaną przeprowadzone państwowe egzaminy wstępne na aplikacje prawnicze: adwokacką, radcowską i notarialną. Natomiast po raz trzynasty odbędzie się państwowy egzamin wstępny na aplikację komorniczą.

 

21 miast i 72 komisje egzaminacyjne

 

Egzaminy na aplikacje zostaną przeprowadzone jednocześnie w 21 miastach w Polsce przez 72 komisje egzaminacyjne: 28 komisji ds. aplikacji adwokackiej, 34 komisje ds. aplikacji radcowskiej, 7 komisji ds. aplikacji notarialnej oraz 3 komisje ds. aplikacji komorniczej.

 

 

 

 

W skład każdej z komisji egzaminacyjnej wchodzi 7 osób: przedstawiciele Ministra Sprawiedliwości (sędziowie sądów powszechnych, sądów administracyjnych i Sądu Najwyższego), osoby delegowane przez odpowiednie organy samorządów adwokackiego, radcowskiego, notarialnego i komorniczego oraz pracownik naukowy będący co najmniej doktorem habilitowanym nauk prawnych. W składach komisji egzaminacyjnych na aplikację adwokacką i radcowską znajdą się również prokuratorzy.

 

Test jednokrotnego wyboru

 

Kandydaci na aplikantów będą rozwiązywali testy jednokrotnego wyboru, liczące po 150 pytań, zawierające trzy propozycje odpowiedzi. Pozytywny wynik z egzaminu wstępnego otrzyma kandydat, który udzieli prawidłowych odpowiedzi na co najmniej 100 pytań.

 

Czas trwania egzaminu wstępnego na aplikacje w 2020 roku

 

Czas na rozwiązanie testów nie zmienił się i nadal wynosi 150 minut. Do egzaminu przystąpi 8 osób niepełnosprawnych, których czas na rozwiązywanie testu zostanie wydłużony do 225 minut.

 

Źródło:
Oficjalna strona MS. 

wydrukuj

WASZE KOMENTARZE

® 2011 - 2020 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.